Weltevree: Przenośna trampolina

| MAC

30 października 2011 | Rzeczy

Coś dla miłośników aktywnego wypoczynku nad wodą. Holendrzy ze studia Weltevree połączyli metalową konstrukcję z drewnem, tworząc przenośną trampolinę z przeznaczeniem dla skoków do wody.

Coś dla miłośników aktywnego wypoczynku nad wodą. Holendrzy ze studia Weltevree połączyli metalową konstrukcję z drewnem, tworząc przenośną trampolinę z przeznaczeniem dla skoków do wody.

Holenderskie studio z siedzibą w Arnhem od pewnego czasu słynie z intrygujących projektów i rozwiązań, poszukując pomysłów wszędzie tam, gdzie wielu innych projektantów dałoby sobie już spokój. Wśród spektakularnych projektów studia znajdują się m.in. Wheelbench, czyli drewniana ławka, którą można przewozić w dowolne miejsce, ponieważ został wyposażona w ruchome koło. Zainteresowaniem cieszy się także projekt Elementstair – są to przenośne schody wyprodukowane z poliestrowego włókna szklanego, z których można korzystać w domu czy biurze.

W ostatnich miesiącach dużym zainteresowaniem cieszy się projekt Divewood. To projekt przenośnej trampoliny, którą dowolnie możemy instalować przy dowolnie wygranych akwenach, oczywiście pod warunkiem, że głębokość wody pozwoli na swobodne i przede wszystkim bezpieczne zanurzanie. – Każdy staw jest basenem, pod warunkiem że widzisz taką możliwość. Jakość i nowe doświadczenia nie są obecne w produktach, ale w możliwościach rozpoznania tego, co znajduje się wokół ciebie. Dlatego też trampolina definiuje basen – przyznaje holenderskie studio.

Trampolinę zaprojektował Floris Schoonderbeek. To dzięki jego pomysłowi basen do pływania może pojawić się n.p. w stawie nieopodal lasu.

Trampolina ma długość prawie 3,5 metra, waży 250 kilogramów. Wykonaną ją z drewna dębowego oraz stali nierdzewnej. Na razie jest produkowana przez studio na zamówienie klientów indywidualnych.

Więcej: www.weltevree.nl

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły:

Zielono mi!

Zielono mi!

Dilbeek | 2 kwietnia 2024

Niezwykła metamorfoza domu z ubiegłego wieku od Madam Architectuur

Dobrze zaprojektowane

Tylko 55 metrów

Vinkeveen | 4 września 2019

Dom wakacyjny według i29 interior architects i Chrisa Collarisa