W Mieście Kamieni

Tepoztlán. Nazywane Miastem Kamieni. Pełne legend, mitów i zakorzenionej meksykańskiej kultury. Podobno także miejsce narodzin Quetzalcoatl, Pierzastego Węża, najważniejszego boga plemion Mezoameryki. Położone 50 km na południe od Mexico City.

To właśnie tam, w położonym 50 km na południe od Mexico City mieście powstał Tepoztlán Lounge. Trójramienny bungalow to część większego projektu, który ma na celu stworzenie szeregu domów wakacyjnych o różnych rozmiarach. Oczywiście do wynajęcia na czas pobytu. Za ich realizację odpowiada studio Cadaval & Solà-Morales prowadzone przez Eduarda Cadavala & Clarę Solà-Morales.

Pierwszy z zaplanowanych budynków mieści się na skraju góry Tepoztlán. Centralne miejsce zajmuje ogromna przestrzeń przeznaczona do wypoczynku. Z kolei w każdym z trzech rogów znajdują się pomieszczenia o różnych funkcjach – otwarty bar z aneksem kuchennym, toalety, szatnie, czytelnia oraz plac zabaw.

Projekt ma na celu umożliwienie doświadczania dzikiej przyrody w bezpiecznych okolicznościach. Pozwala na kompromis – bycie zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz jednocześnie. Kiedy jednak poczujemy większą chęć przebywania w środku, wystarczy zasunąć szklane drzwi oddzielające nas od reszty.

Ulokowany przed obiektem basen staje się jego przedłużeniem. Pokazuje wiele sposobów wykorzystania wody, nie tylko w celach rekreacyjnych. Szacunek do natury podkreśla także użycie betonu jako materiału praktycznego, ale i neutralnego dla przyrody. Pozwala również na istnienie roślinności w roli pełnoprawnego bohatera domu, jak w przypadku porośniętym trawą dachu czy okazałych drzew rosnących wewnątrz.

Więcej: www.ca-so.com

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły:

Nadmorskie ukojenie

Nadmorskie ukojenie

Gdynia | 12 stycznia 2023

120 m kw. na obrzeżach Gdyni wypełniły ciepłe kolory i funkcjonalne rozwiązania

Naturalnie, że boho

Naturalnie, że boho

Baranów | 10 października 2022

Projektantki z Madde Studio w najnowszym projekcie postawiły na nowoczesne boho

Na okrągło

Na okrągło

Gdynia | 4 października 2022

Na zaproszenie pracowni Magma odwiedzamy dom czteroosobowej rodziny w Gdyni

Siła spokoju

Siła spokoju

Poznań | 19 września 2022

Ten projekt Neostudio jest niczym ożywcza bryza: ascetyczny i elegancki