Stara Ochota od nowa

Warszawa | Zdjęcia: Joel Hauck

20 sierpnia 2019 | Architektura |

Studio Loft Kolasiński stworzyło kolejny projekt wnętrza będącego małą historią architektury i wzornictwa – minimalistyczny kolaż wzorów, form i kolorów

Tym razem, projektanci z Loft Kolasiński zajęli się renowacją i częściową przebudową wnętrza mieszkania w Warszawie, w starszej części dzielnicy Ochota. To właśnie tutaj, znajduje się wiele okazałych kamienic, głównie z okresu międzywojnia, które powoli odzyskują swoją dawną świetność. W jednym z takich budynków z 1936 roku, Loft Kolasiński zaproponowało całkiem nowe oblicze przestrzeni mieszkania, stosując typowe dla swojego stylu klasyczne, ascetyczne rozwiązania.

Ważnym założeniem projektu było zachowanie historycznych elementów architektury, takich jak: wykończenie ścian i sufitów oraz stolarka wewnętrzna i parkiet. Całość poddana została dokładnej renowacji i połączona z minimalistycznymi, współczesnymi formami. W wyniku przebudowy powstała okazała, otwarta przestrzeń: dwie sypialnie, gabinet, dwie łazienki i duży salon z częścią jadalnianą połączoną z kuchnią.

Jak zawsze w przypadku studia Loft Kolasiński, w mieszkaniu podziwiać możemy ikony współczesnego wzornictwa. Jean Prouve, Charles i Ray Eames, Edmund Homa, Apolinary Gałecki, Friso Kramer, Antonio Citterio, Eero Sarrinen to twórcy, których projekty odnajdujemy wśród niewielu obecnych tutaj mebli, lamp i akcesoriów. Na potrzeby nowego przedsięwzięcia, projektanci zaproponowali również swoje, autorskie wzory, między innymi: komód, regału, łóżka, luster, ławki czy też mobilnej wyspy kuchennej. Na ścianach zawisły oryginalne grafiki Stanisława Dawskiego i zdjęcia Erwina Olafa.

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły: