Klimatyczne mieszkanie w szczecińskiej kamienicy

W swoim najnowszym projekcie architekci ze studia Loft Kolasiński zmierzyli się z wyzwaniem metamorfozy zabytkowego wnętrza, tym razem w Szczecinie. W efekcie powstało klimatyczne mieszkanie, które zachwyca połączeniem stylu vintage i funkcjonalnego minimalizmu.

Szczecińska kamienica z końca XIX wieku, znajduje się przy jednej z najładniejszych alei w mieście, nieopodal Jasnych Błoni. Mimo pięknej okolicy samo wnętrze wymagało generalnego remontu. Niezbędna okazała się również częściowa przebudowa układu, tak aby dostosować je do potrzeb nowych właścicieli. Konieczna była również renowacja zabytkowych podłóg oraz projekt nowej stolarki drzwiowej.

Wyjątkowy nastrój wnętrza tworzą przede wszystkim liczne sztukaterie, które pieczołowicie odnowiono. Aby je odpowiednio wyeksponować ściany pokryto tradycyjnym tynkiem i w większości pozostawiono puste.

Większość mebli, a także oświetlenie i akcesoria, zostały zaprojektowane przez projektantów Loft Kolasiński, którzy znakomicie połączyli historyczna tożsamość wnętrza z funkcjonalnym minimalizmem. Wsparli ich w tym, podobnie jak podczas realizacji innych projektów, Marcin Wyszecki z Woodeffect, Patryk Bieg z Woodmaker

Autorskie projekty uzupełniają również meble Nielsa Otto Møllera, Eero Saarinena, Georga Nelsona, Joe Colombo, Alvara Aalto, Hansa J. Wegnera i Billa Curry’ego, zaś za jedyne urozmaicenie białych ścian posłużyły fotografie Christiana Tagliaviniego, duetu Billy & Hells oraz zegar projektu Georga Nelsona.

***
Trendy, inspirujące wnętrza, najlepsze realizacje w architekturze, nowości ze świata designu i ciekawe rozmowy wprost do Twojej skrzynki!  Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły: