Klasyka skrojona na miarę

Strzeliste, lustrzane wieżowce przy ul. Grzybowskiej w Warszawie zdają się być esencją nowoczesności. Architekci z pracowni Loft Kolasiński na 110 m kw. stworzyli tu prawdziwą ostoję klasycznego designu utrzymaną w pełnym ciepła duchu retro.

Choć sam budynek powstał w ostatnich latach, dostosowanie wnętrz apartamentu do potrzeb jego przyszłych mieszkańców wymagało generalnego remontu i projektu przebudowy.

W kolejnym kroku wnętrze wyposażone zostało w meble i dodatki zaprojektowane przez studio Loft Kolasiński a wykonane przez Marcina Wyszeckiego z pracowni Wood effect.

Stolarz, już od wielu lat współpracujący z pracownią, wykonał m.in. bibliotekę, sofę, stół, biurko, stolik kawowy, łóżko, stoliki nocne, lampę podłogową i gabinetową, meble kuchenne, łazienkowe oraz gabinetowe.

Nową zabudowę uzupełniają klimatyczne detale. Fotel z podnóżkiem w salonie i krzesła w jadalni zostały wykonane w Japonii przez manufakturę Karimoku Kunst. Odrestaurowane fotele z gabinetu oraz lampy sufitowe zarówno w gabinecie jak i w sypialni pochodzą natomiast z Czech i Słowacji i powstały w latach 60. XX wieku.

Do dekoracji ścian wykorzystano fotografie Erwina Olafa i Barta Van Leeuwena, obraz autorstwa Evy Jablonsky oraz zegar projektu Georgea Nelsona.

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły:

Projekt spod strzechy

Projekt spod strzechy

Szczecin | 24 sierpnia 2023

Apartamenty w gospodarstwie agroturystycznym od studia Loft Kolasiński