Minimalizm w stylu vintage na stołecznym Żoliborzu

Studio Loft Kolasiński po raz kolejny udowodniło swój kunszt podczas renowacji mieszkania w dwurodzinnym domu z 1936 roku na warszawskim Żoliborzu. Odnowiona przestrzeń zachowała historyczny charakter zyskując aurę domowej przytulności dzięki zastosowaniu ciepłego minimalizm w stylu vintage.

Projekt obejmował nie tylko generalny remont wszystkich pomieszczeń, ale również częściową przebudowę, w tym adaptację poddasza na dodatkowe biuro. Jednym z głównych założeń realizacji było otwarcie przestrzeni oraz zintegrowanie salonu z kuchnią i jadalnią z zachowaniem historycznego charakteru mieszkania. Ściany pokryto tradycyjnym tynkiem, odświeżono drewnianą podłogę. Ciepłe kolory przeplatają się z miękkością faktur i drewnianymi wykończeniami składając się na aurę domowej przytulności.

To kolejna realizacja pracowni, w ramach której mieszkanie zostało wyposażone w meble w stylu vintage zaprojektowane na zamówienie przez Patryka Biega (Woodmaker). Również stalowa stolarka drzwiowa oraz stalowe kratki wentylacyjne zaprojektowano i wykonano na potrzeby realizacji.

Do dekoracji ścian w salonie wykorzystano kasetony. Ich historia sięga 1972 roku, kiedy para artystów: Jaroslav Otruba i Jiří Rathouský, stworzyli je jako dekorację stacji praskiego metra.

Ponadto w projekcie wykorzystano projekty twórców takich jak: Niels Otto Møller, Jean Prouvé, Verner Panton, Arne Jacobsen, Henning Koppel, Helmut Magg czy Patricia Urquiola.

Na ścianie jadalni zawisły fotografie Erwina Olafa i grafika Bernarda Buffeta, zaś poddasze zdobi grafika Ivana Sterzingera.

Więcej na: www.loft-kolasinski.pl

***

Inspirujące wnętrza, najlepsze realizacje w architekturze, nowości ze świata designu, dwa razy w tygodniu w Twojej skrzynce!  Zapisz się na nasz newsletter

Powiązane artykuły:

W nurcie modernizmu

W nurcie modernizmu

São Paulo | 8 października 2021

Patricia Urquiola zachwyca kolekcją dla brazylijskiej marki Etel