Rancho w stylu vintage

Kiedy nieco ponad rok temu Raquel Allegra stanęła na progu Many Feathers Ranch wcale nie zamierzała kupować tak wielkiej nieruchomości. Jej dom w Los Angeles, liczący niecałe 70 metrów kwadratowych, całkowicie odpowiadał jej potrzebom. Jednak coś sprawiło, że dziesięć razy większe rancho całkowicie skradło jej serce.

Mierzącą prawie 750 metrów kwadratowych posiadłość w Taos w Nowym Meksyku, dziś – po niemal rocznym remoncie – wypełniają perełki w stylu vintage pochodzące ze zbiorów właścicielki. – Przywrócenie tego domu do życia było jednym z większych wyzwań, przed jakimi stanęłam w mojej karierze – opowiada Raquel prowadząca markę modową sygnowaną jej własnym nazwiskiem. – Było tysiące większych i mniejszych rzeczy, które wymagały uwagi i naprawienia. Nie da się jednak ukryć, że sam dom jak i otaczająca go zieleń podbiły moje serce sprawiając, że byłam gotowa sprostać wszystkim wyzwaniom, jakie mnie tu czekały.

Dla siebie i pod wynajem

Wyzwań rzeczywiście było wiele, w części domu podłogę pokrywała jedynie sklejka a sufit w wielu miejscach był dziurawy. Wszystkie ściany były tynkowane i otoczone dużą ilością roślin, których podlewanie doprowadziło do licznych usterek. Ostatecznie remontowi poddano aż dwadzieścia cztery pokoje, które następnie urządzono w charakterystycznym dla Raquel stylu przytulnej neutralności przełamanej jaskrawymi akcentami. Aktualnie wszystkie one, jak również otaczające dom 2 hektary ziemi, są dostępne do wynajęcia przez Airbnb. Sama właścicielka spędza tu natomiast około tygodnia raz na dwa miesiące.

– Wspaniale jest posiadać miejsce, gdzie mogę odpocząć, oderwać się od intensywnego harmonogramu pracy i poobserwować przyrodę – przyznaje projektantka. – Moje życie i praca skupione są jednak w Los Angeles a przecież nie mogę na tak długo zostawiać domu pustego. Airbnb wydało się logicznym rozwiązaniem, pozwalającym dzielić się z innymi pięknem tego domu a przy okazji dzięki temu mieć fundusze na jego utrzymanie.

Kim jest Raquel Allegra?

Raquel Allegra pochodzi z Berkeley w Kaliforni. Jej osobowość uformowało dzieciństwo pełne eksperymentów i kreatywnej zabawy wspieranej przez rodziców, którzy sami są artystami. Od 2009 roku Raquel tworzy pełne kolekcje ubrań, wykorzystując barwione ręcznie bawełny, lny, kaszmiry a nawet francuskie koronki. Największą inspiracją Raquel są silne kobiety w każdym wieku i o różnych poglądach na życie.  Prawie każda rzecz z kolekcji Raquel jest indywidualnie szyta i barwiona ręcznie w samym Los Angeles. Marka Raquel Allegra z dumą wspiera też kampanię CanopyStyle na rzecz ochrony zagrożonych lasów i kieruje się proekologicznymi kryteriami przy wyborze tkanin. Więcej na: www.raquelallegra.com

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły:

Nadmorskie ukojenie

Nadmorskie ukojenie

Gdynia | 12 stycznia 2023

120 m kw. na obrzeżach Gdyni wypełniły ciepłe kolory i funkcjonalne rozwiązania

Naturalnie, że boho

Naturalnie, że boho

Baranów | 10 października 2022

Projektantki z Madde Studio w najnowszym projekcie postawiły na nowoczesne boho

Na okrągło

Na okrągło

Gdynia | 4 października 2022

Na zaproszenie pracowni Magma odwiedzamy dom czteroosobowej rodziny w Gdyni

Siła spokoju

Siła spokoju

Poznań | 19 września 2022

Ten projekt Neostudio jest niczym ożywcza bryza: ascetyczny i elegancki