Rustykalizm domowy [zdjęcia]

Domowe ciepło, trzaskający w kominku ogień i widok na góry. Tak wygląda codzienność mieszkańców domu La Muna.

Aspen. Początkowo prężnie rozwijająca się osada górnicza, przechodzi kryzys. Od stagnacji wybawia ją pomysł powstania centrum narciarskiego. Jednak ten przez wojnę zostaje odłożony na dalszy tor. Dopiero Mistrzostwa Świata w Narciarstwie Alpejskim w 1958 roku powodują, że miasto staje się rozpoznawalne na świecie.

Przypływ pasjonatów sportu napędza potrzebę tworzenia miejsc noclegowych. Jednym z pierwszych domów w tamtym regionie był La Muna. Znajdująca się w enklawie Czerwonej Góry turystyczna chatka przeszła niedawno zupełną rewitalizację.

Za obecny wygląd budynku odpowiada Studio Oppenheim Architecture + Design. Modernistyczna rezydencja nie wyrzeka się konotacji z alpejskimi chaletami. Przeznaczony do użytku prywatnego dom to pochwała prostoty cichego życia, co uwidacznia się w ascetycznym wystroju wnętrz inspirowanym wrażliwością estetyki zen.

Całość zaplanowano tak, by La Muna miała jak najmniejszy wpływ na zasoby naturalne. W tym celu zamontowano kolektory słoneczne potrzebne do pozyskania energii i ciepłej wody. Użyto także paneli ze szkła izolacyjnego, by pozwolić panującej wokół naturze na udział w życiu domowym.

Rustykalizm podkreśla wykorzystanie regionalnego drewna oraz kamienia do renowacji miejsca. Naturalne, wręcz surowe materiały stają się jedynym elementem ozdobnym, gdyż brak tam zbędnych dodatków. Ciemne barwy minimalistycznego wyposażenia meblarskiego stanowią idealne tło dla malarsko wijących się słojów drewna czy tworzących wzory na podłodze kamieni.

Więcej informacji na: www.oppenoffice.com

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły:

Nadmorskie ukojenie

Nadmorskie ukojenie

Gdynia | 12 stycznia 2023

120 m kw. na obrzeżach Gdyni wypełniły ciepłe kolory i funkcjonalne rozwiązania

Naturalnie, że boho

Naturalnie, że boho

Baranów | 10 października 2022

Projektantki z Madde Studio w najnowszym projekcie postawiły na nowoczesne boho

Na okrągło

Na okrągło

Gdynia | 4 października 2022

Na zaproszenie pracowni Magma odwiedzamy dom czteroosobowej rodziny w Gdyni

Siła spokoju

Siła spokoju

Poznań | 19 września 2022

Ten projekt Neostudio jest niczym ożywcza bryza: ascetyczny i elegancki