Geometria stosowana

Projektując przestronną rezydencję Casa Lava w Limie, stolicy Peru, Martín Dulanto Sangalli skupił się nie tylko na zaspokojeniu potrzeb swoich klientów, ale również na przestrzeni, gdzie miała powstać. W ten sposób powstał projekt, który zachwyca nie tylko formą, ale również relacją z otaczającą go przyrodą.

Planując ułożenie bryły, architekt wykorzystał naturalne atuty liczącego ponad sześć hektarów terenu. Szczególną ochroną otoczył rosnące na terenie budowy drzewa oraz potężne głazy, które stały się nieodłączną częścią projektu.

Komfortowy dojazd do rezydencji zapewnia parking na poziomie ulicy. Dalej, pierwsza sekcja schodów prowadzi do części dziennej połączonej z ogrodem. Znajdziemy tu nie tylko kuchnię, jadalnię, salon oraz toaletę, ale również pralnię i pomieszczenie gospodarcze, a na zewnątrz – taras, grill oraz basen. Z tego poziomu, ukryte boczne przejścia oraz kręta klatka schodowa wiodą na wyższe piętro, mieszczące część wypoczynkową. Ulokowano tu aż trzy sypialnie, każdą z własną garderobą i toaletą. Z każdego z pokoi roztacza się zaś wspaniały widok na panoramę okoliczny gór.

Całość aranżacji opiera się na umiejętnie dobranych detalach, podkreślających bazową prostotę. Tak jak arkadowa linia okien na piętrze akcentuje prostą strukturę budynku, tak samo wewnątrz postawiono na minimalistyczne formy i szlachetne materiały. Króluje biel otynkowanych ścian, kamień oraz drewniane akcenty, doskonale korespondujące z elewacją budynku oraz pokrytymi patyną cegłami tarasu na piętrze.

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły:

Śląski monument

Śląski monument

Katowice | 10 sierpnia 2022

Trzy połączone ze sobą pawilony obejmują 734 m kw. Dookoła - kompletna pustka

Kwintesencja prostoty

Kwintesencja prostoty

Wielkopolska | 4 sierpnia 2022

Niezwykła przemiana 20-letniego domu projektu Adama Wysockiego