Geometria stosowana

Projektując przestronną rezydencję Casa Lava w Limie, stolicy Peru, Martín Dulanto Sangalli skupił się nie tylko na zaspokojeniu potrzeb swoich klientów, ale również na przestrzeni, gdzie miała powstać. W ten sposób powstał projekt, który zachwyca nie tylko formą, ale również relacją z otaczającą go przyrodą.

Planując ułożenie bryły, architekt wykorzystał naturalne atuty liczącego ponad sześć hektarów terenu. Szczególną ochroną otoczył rosnące na terenie budowy drzewa oraz potężne głazy, które stały się nieodłączną częścią projektu.

Komfortowy dojazd do rezydencji zapewnia parking na poziomie ulicy. Dalej, pierwsza sekcja schodów prowadzi do części dziennej połączonej z ogrodem. Znajdziemy tu nie tylko kuchnię, jadalnię, salon oraz toaletę, ale również pralnię i pomieszczenie gospodarcze, a na zewnątrz – taras, grill oraz basen. Z tego poziomu, ukryte boczne przejścia oraz kręta klatka schodowa wiodą na wyższe piętro, mieszczące część wypoczynkową. Ulokowano tu aż trzy sypialnie, każdą z własną garderobą i toaletą. Z każdego z pokoi roztacza się zaś wspaniały widok na panoramę okoliczny gór.

Całość aranżacji opiera się na umiejętnie dobranych detalach, podkreślających bazową prostotę. Tak jak arkadowa linia okien na piętrze akcentuje prostą strukturę budynku, tak samo wewnątrz postawiono na minimalistyczne formy i szlachetne materiały. Króluje biel otynkowanych ścian, kamień oraz drewniane akcenty, doskonale korespondujące z elewacją budynku oraz pokrytymi patyną cegłami tarasu na piętrze.

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły:

Nadmorskie ukojenie

Nadmorskie ukojenie

Gdynia | 12 stycznia 2023

120 m kw. na obrzeżach Gdyni wypełniły ciepłe kolory i funkcjonalne rozwiązania

Naturalnie, że boho

Naturalnie, że boho

Baranów | 10 października 2022

Projektantki z Madde Studio w najnowszym projekcie postawiły na nowoczesne boho

Na okrągło

Na okrągło

Gdynia | 4 października 2022

Na zaproszenie pracowni Magma odwiedzamy dom czteroosobowej rodziny w Gdyni

Siła spokoju

Siła spokoju

Poznań | 19 września 2022

Ten projekt Neostudio jest niczym ożywcza bryza: ascetyczny i elegancki