Polskie łoża inspirowane stylem Memphis

Kompozycje brył w kolekcji łóżek Plum nawiązują do popularnego w latach 80. postmodernistycznego stylu Memphis. Za najnowszymi propozycjami polskiej marki Happy Sleep stoi Katarzyna Jasyk

Łoża wykonano z miękkich i szlachetnych aksamitnych tkanin. Zadbano również o swobodę w doborze kolorów i rozmiarów wezgłowia.

– Geometria to element często pojawiający się w moich projektach, więc i tym razem zabawiłam się kolorem i geometryczną form – wspomina projektantka.

Katarzyna Jasyk. Z wizytą w domu i pracowni projektantki

– Projektując serie łóżek Plum, miałam pewnego rodzaju misję. Postanowiłam zmienić stereotyp sypialni, odejść od schematów zagłówków pikowanych chesterfieldów i spojrzeć na przestrzeń do spania z innej perspektywy – dodaje Katarzyna Jasyk.

Każdy model Plum od Happy Sleep stwarza możliwość kreatywnej zabawy i dopasowania ostatecznego wyglądu łoża do swoich potrzeb. Kolekcja jest jednak skierowana nie tylko do fanów barwnego wystroju. Sceptycy lub zwolennicy teorii, że sypialnia to miejsce relaksu i odpoczynku mogą wybierać spośród bardziej stonowanej palety barw.
 
Model dostępny na: www.happysleep.pl
Więcej na: www.katarzynajasyk.com

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły:

Trzy kolory awangardy

Trzy kolory awangardy

Warszawa | 18 lutego 2022

Geometryczne abstrakcje wyznacznikiem jednego z ciekawszych nurtów – De Stijl

Porcelana z dozą humoru

Porcelana z dozą humoru

Warszawa | 2 sierpnia 2021

Katarzyna Jasyk zaprezentowała pierwszy w swojej karierze porcelanowy serwis