Dywany w stylu Bauhausu

– Projektując linię Ballu Carpet, po raz kolejny nawiązuję do założeń słynnej szkoły projektowania Bauhaus, działającej w latach 1919-1933 – opowiada Katarzyna Jasyk prezentując swoją najnowszą kolekcję dla marki Happy Barok.

Minimalistyczną serię dywanów wyróżnia prostota formy, na którą składają się geometryczne, powtarzalne wzory i charakterystyczna dla projektantki funkcjonalność.

Jasyk

– W dywanach Ballu eksperymentuję z typowymi dla Bauhausu kolorami z gamy podstawowej: żółtym, czerwonym oraz niebieskim; udowadniając, że nawet z czegoś prostego można otrzymać ciekawy efekt – opisuje Katarzyna Jasyk.  – Geometryczny wzór nawiązuje również do zaprojektowanej przeze mnie wcześniej kolekcji oświetleniowej o tej samej nazwie.

Dywany występują w czterech kolorach i różnych rozmiarach. Są tkane ręcznie techniką hand tuftet z naturalnych włokiem wełnianych. Elementy wzoru są zarówno wypukłe jak i wklęsłe.

***
Trendy, inspirujące wnętrza, najlepsze realizacje w architekturze, nowości ze świata designu i ciekawe rozmowy wprost do Twojej skrzynki!  Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły:

Trzy kolory awangardy

Trzy kolory awangardy

Warszawa | 18 lutego 2022

Geometryczne abstrakcje wyznacznikiem jednego z ciekawszych nurtów – De Stijl

Porcelana z dozą humoru

Porcelana z dozą humoru

Warszawa | 2 sierpnia 2021

Katarzyna Jasyk zaprezentowała pierwszy w swojej karierze porcelanowy serwis