Połączenie vintage z nowoczesnością w zabytkowej kamienicy na Starej Ochocie

W zabytkowej kamienicy z 1939 roku, w dzielnicy Stara Ochota, zamieszkał para z trójką dzieci oraz dwa koty rasy Brytyjski Błękitny. Chcąc dostosować mieszkanie do funkcjonalnych potrzeb rodziny, bez utraty jego historycznego charakteru, zwrócili się o pomoc do projektantów ze studia Loft Kolasiński.

Projekt obejmował remont wszystkich pomieszczeń i częściową przebudowę jednego z pokoi. Ściany pokryto tradycyjnym tynkiem, a parkiety poddano renowacji. Ich nowy blask w połączeniu z wystrojem utrzymanym w ciepłych barwach tworzą domowy nastrój, jednocześnie zachowując pierwotny charakter mieszkania. Na potrzeby projektu część mebli została zaprojektowana przez Loft Kolasiński a wykonana przez Patryka Biega (Woodmaker) oraz Marcina Wyszeckiego (Woodeffect), inne to klasyki Otto Mollera, Jeana Prouve, Eamesów czy Georga Thamsa.

Aby dodatkowo podkreślić duch vintage, do dekoracji ścian w salonie wykorzystano obrazy olejne, pastele i grafiki Stanisława Klimowskiego pochodzące z rodzinnej kolekcji; jak również grafiki i plakaty Mieczysława Wejmana, Henryka Ożóga, Edwarda Dwurnika oraz Jana Lenicy.

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły: