Philippe Nigro wyróżniony na Maison et Objet [zdjęcia]

Tegoroczny tytuł now! design à vivre Designer of the Year paryskich targów Maison et Objet otrzymał Philippe Nigro.

Świętujące w przyszłym roku swoje 20-lecie międzynarodowe targi Maison et Objet po raz kolejny wyróżniły kilka osobistości. Wśród docenionych projektantów znaleźli się Tom Dixon, Philippe Nigro oraz Studio Dimore.

Nagroda przyznawana jest od 1998 roku, jednak dopiero od 2004 postanowiono nadać im kategorie. I tak pierwszym laureatem now! design à vivre został Alfredo Häberli. Później dołączyli do niego m.in.: Konstantin Grcic, Jaime Hayon, duet Edwarda Barbera i Jay’a Osgerby’ego czy rodzeństwo Erwan i Ronan Bouroullec.

W 2014 roku na tytuł now! design à vivre Designer of the Year 2014 zasłużył Philippe Nigro. Absolwent paryskiej École Boulle oraz La Martinière Lyon urodził się w 1975 roku w Nicei. W wieku 24 lat stał się niezależnym projektantem. Przez ponad dekadę projektował razem ze swoim mistrzem, Michelem De Lucchim. W ciągu kilku lat działalności projektowej współpracował z takimi markami, jak: Ligne Roset, Hermès, LVMH, Comforty, Glas Italia czy Fuchu. Kooperacja z tą pierwszą zaowocowała wieloma obiektami: stolikami Cuts i T.U., wieszakiem Passe-Passe, regałem Cuts, seriami siedzisk Confluence oraz Entailles.

Na tegorocznej edycji Maison et Objet, która odbyła się we wrześniu, można było podziwiać prace Philippe’a Nigro w ramach wystawy podsumowującej jego dokonania. Prócz udanych realizacji, znalazły się na niej fotografie, filmy oraz rysunki ujawniające proces tworzenia produktów.

Więcej na: www.maison-objet.com

no images were found

Powiązane artykuły:

Jesień 2019. Gdzie zobaczymy najlepszy design? 10 miejsc

Jesień 2019

Warszawa | 2 września 2019

Gdzie zobaczymy najlepszy design? 10 miejsc

Plejada gwiazd designu światowego formatu w 2018 roku Polsce

Gwiazdozbiór

Warszawa | 4 marca 2018

Plejada gwiazd designu światowego formatu w 2018 roku Polsce.