Porcelana i drewno. Wystawa polskich projektantów w Paryżu

Paryż |

5 września 2019 | Design | Wydarzenia |

Rzemiosło, kreacja, forma. Na zbliżających się targach Maison & Objet Arkadiusz Szwed i Jarek Hulbój wspólnie zaprezentują serię obiektów stworzonych z materiałów im najbliższych: porcelany i drewna

Szwed | Hulbój to duet projektantów, rzemieślników, kuratorów i wykładowców, których drogi zetknęły się w poznańskiej School of Form. Oboje mają na swoim koncie wiele wystaw zbiorowych i indywidualnych, a ich prace pokazywane były poza granicami kraju. Znamy ich świetne projekty tworzone indywidualnie, a teraz zobaczymy, co potrafią stworzyć wspólnie. Prestiżowe paryskie targi wydają się być miejscem idealnym, gdzie prawdziwe rzemiosło i doświadczenie utalentowanych projektantów zostaną naprawdę docenione.

Wspólnym mianownikiem pracy Arkadiusza Szweda i Jacka Hulbója jest przede wszystkim miłość do materiału oraz świadomość procesu technologicznego. W nowej, wspólnej serii obiektów projektanci pięknie eksperymentują z estetyką. Grają z formą i strukturą, pokazując całkiem nowe oblicze starego rzemiosła.

Arkadiusz Szwed to artysta, projektant i technolog. Przez wiele lat był asystentem Marka Cecuły, aktywnie współtworząc Modus Design, Design Centrum Kielce oraz Ćmielów Design Studio. W School of Form jest wykładowcą na specjalności Domestic Design, gdzie prowadził autorską pracownię ceramiki. Dał się przede wszystkim poznać jako wspaniały projektant przedsięwzięcia „Ludzie z Fabryki Porcelany”. Jego prace prezentowane były między innymi na Łódź Design Festival, Gdynia Design Days, Design March w Rejkiaviku, Designblock w Pradze, czy też w londyńskim Victoria and Albert Museum.

Jarek Hulbój projektuje obiekty i przestrzenie, wykorzystuje również dźwięk, fotografię i performance. Pracuje głównie z drewnem, starając się wykorzystać szeroki potencjał tego surowca. Zrealizował kilkanaście projektów indywidualnych, brał udział w ponad 40 wystawach i projektach zbiorowych w Polsce, Armenii, Słowacji, Niemczech, Wielkiej Brytanii, Francji, Szwajcarii, danii i USA.

Wystawa organizowana jest przez Instytut Adama Mickiewicza i jest częścią programu promującego polski design na świecie.

***
Trendy, inspirujące wnętrza, najlepsze realizacje w architekturze, nowości ze świata designu i ciekawe rozmowy wprost do Twojej skrzynki!  Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły:

Ceramiczny rebel

Ceramiczny rebel

Warszawa | 25 lutego 2024

Arkadiusz Szwed łamie ceramiczne tabu i manifestuje buntownicze idee

Wazon na czele buntu

Wazon na czele buntu

Warszawa | 29 listopada 2023

Nowa galeria designu w stolicy. Kolektyw Glitch Lab otwiera Riot Gallery

Ale fajans!

Ale fajans!

Włocławek | 14 listopada 2023

Multimedialna podróż przez 150-letnią historię włocławskiego fajansu