Z Hay na dyrektora u Toma Dixona

Słynny brytyjski projektant stawia na globalny rozwój! Henry Jones, do niedawna dyrektor zarządzający duńskiej marki Hay mianowany dyrektorem generalnym u Toma Dixona!

Mianowanie Jonesa, który był także starszym wiceprezesem firmy macierzystej Hay, MillerKnoll, to „kluczowy moment dla Toma Dixona” – stwierdziła marka.

– Henry jest liderem w branży i jestem zachwycony możliwością powitania go w hipermobilnym świecie Toma Dixona – powiedział założyciel i dyrektor kreatywny Tom Dixon. – Nawet po 20 latach nadal czujemy się nowicjuszem w branży, pełnym pomysłów i możliwości – dodał.

– Udowodnione przywództwo handlowe Henry’ego w połączeniu z głęboką znajomością naszej branży i globalnej sieci to właśnie to, czego szukaliśmy w kolejnym rozdziale naszej historii – przekonuje Tom Dixon.

Przed pracą w Hay Jones był prezesem i dyrektorem generalnym na Europę producenta tekstyliów Himatsingka, a także pełnił funkcję dyrektora globalnej sprzedaży i marketingu w brytyjskiej marce Designers Guild.

– Po kilku latach przewodzenia międzynarodowym firmom w naszej branży jestem podekscytowany możliwością powrotu do Londynu i przejęcia sterów tej prawdziwie innowacyjnej brytyjskiej marki – powiedział Henry Jones. – Od dawna podziwiam Toma Dixona, gamę niezwykłych produktów i nie mogę się doczekać współpracy z oddanym zespołem i bycia częścią wyjątkowej kultury – dodał nowe CEO Toma Dixona.

Magiczny Tom. Nieustannie zadziwia i fascynuje

Tom Dixon urodził się w Tunezji. W 1963 r. przeprowadził się do Anglii. Zrezygnował z nauki w Chelsea School of Art., by móc grać na basie w zespole Funkapolitan, jeszcze przed rozpoczęciem nauki spawania i produkowania mebli. Jako projektant po raz pierwszy został zauważony w połowie lat 80., a rozpoznawalność zyskał dziesięć lat później. Przed założeniem swojej projektowej firmy w 2002 r., pracował dla firmy Cappellini, a następnie był dyrektorem kreatywnym marki Habitat. Prace Toma znajdują się w najsłynniejszych muzeach na świecie – Muzeum Wiktorii i Alberta, Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Nowym Jorku i Tokio oraz w Centrum Beaubourg (Pompidou). Artysta posiada na swoim koncie liczne nagrody z dziedziny designu. Zdobył również tytuł doktora na Uniwersytecie Sztuki w Londynie.

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły:

Ciao Gaetano!

Ciao Gaetano!

Nowy Jork | 7 kwietnia 2024

Słynny włoski architekt i projektant Gaetano Pesce zmarł w wieku 84 lat

Czarodziejska góra

Czarodziejska góra

Bad Gastein | 8 lutego 2023

Piotr Wiśniewski z pracowni weStudio zaprojektował butikowy hotel w Alpach

Ożywcza metamorfoza

Ożywcza metamorfoza

Los Angeles | 30 grudnia 2022

Duńska marka reinterpretuje osiem klasycznych projektów Eamesów