Paryski szyk, światowy design

paryż | MARCIN MOŃKA

3 sierpnia 2014 | Design | Wydarzenia |

Zbliża się czwarta edycja Paris Design Week, największego festiwalu wzornictwa we Francji. Tradycyjnie już organizatorzy połączą wysiłki z targami Maison & Objet aby przez tydzień designem żył właściwie cały Paryż.

O tym, że impreza wciąż się rozwija świadczy fakt, że tradycyjny „Tydzień” wydłużono o jeden dzień i w tym roku PDW rozpocznie się 6 września i potrwa do następnej soboty – 13 września. Organizatorzy imprezy z pewnością będą chcieli wyrównać a może przekroczyć zeszłoroczne osiągnięcie, czyli 100 tys. odwiedzających. Z kolei targi zaplanowano w dniach od 5 do 9 września.

W tym roku żyć będą nie tylko przestrzenie targowe, choć organizatorzy podkreślają znaczenie synergii, jaka wytwarza się pomiędzy oboma wydarzeniami. Paris Design Week stawia sobie ambitny cel, aby francuska stolica przez 8 dni naprawdę żyła wzornictwem, stąd też ok. 200 wydarzeń i specjalnych scenografii w paryskich lokalach.  Partnerami PDW będą w tym roku m.in. Czech Cultural Centre, Galerie Elsa Vanier, Galerie Maeght, Silvera Université, Atelier Pierre Bonnefille, Centre Pompidou Boutique, Jean Nouvel Design, Lenôtre at the School Gallery, Place de l’Étoile, Opéra and Rue de Rivoli, Carrousel du Louvre, National Museum of Natural History – Greenhouses of the Jardin des Plantes, Cité de l’Architecture et du Patrimoine, Palais de Tokyo. Do tego oczywiście stałe festiwalowe „miejscówki”, jak kluby i showroomy w Saint-Germain-des-Prés.

plakat_paris_design_week_designalive4

Ponadto w tym roku zaplanowano pokazy prac ponad setki projektantów z 15 krajów świata w Les Docks – Cité de la Mode et du Design, gdzie zostanie rozstrzygnięta nagroda Rado Star Prize.

Festiwal odwiedzą też zaprzyjaźnione imprezy z całego świata, m.in. z Meksyku, Hongkongu, Berlina czy Tokio, które stały się partnerami francuskiego wydarzenia.

Hasłem przewodnim tegorocznej edycji Paris Design Week jest „Dzielenie się”. Impreza, która łączy świat profesjonalistów z publicznością o bardzo zróżnicowanych oczekiwaniach, potrzebach i pragnieniach, w tym roku stanie się specjalnym pomostem łączącym środowiska.

Więcej: www.parisdesignweek.fr, www.maison-objet.com

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły:

Po nowe trendy

Po nowe trendy

Frankfurt nad Menem | 31 grudnia 2017

Polecamy! Początek roku zawsze obfituje w ciekawe wydarzenia.

Tak to robią Francuzi [zdjęcia]

Francuskie targi

Paryż | 20 września 2016

Paris Design Week i targi Maison & Objet [zdjęcia]

Kalendarium „Design Alive”. Czerwiec-październik 2015

Wakacyjny must be

Wiedeń | 27 czerwca 2015

Kalendarium "Design Alive". Czerwiec-październik 2015.

Kalendarium „Design Alive”. Marzec-lipiec 2015

Dzieje się!

Mediolan | 15 marca 2015

Kalendarium "Design Alive", marzec-lipiec 2015. Tu trzeba być!