Filmowe opowieści z polskimi projektantami wnętrz w roli głównej

Filmy z  projektantami wnętrz pozwalają nam zajrzeć za kulisy ich pracy. Dzięki nim poznajemy tajniki powstawania aranżacji, które każdego dnia prezentujemy na łamach naszego portalu oraz magazynu. Codziennie czerpiemy też z ich wiedzy i doświadczenia, nie tylko projektowego, ale także tego szczególnie cennego – życiowego.

Niełatwo jest ich złapać, kiedy na co dzień krążą pomiędzy licznymi placami budowy, od remontu do remontu, zupełnie niedostępni w ferworze prowadzonych prac. Na szczęście wielu z nich znajduje chwilę, by przed kamerą odpowiedzieć na nurtujące nas pytania.

Dziś dzielimy się z Wami pięcioma cyklami  rozmów, do których zaproszono polskie projektantki i projektantów wnętrz. Każdy z nich zapewnia solidną dawkę designerskich inspiracji na długie godziny.

Dobrego oglądania!

Magazyn Design Alive

NR 46 ZIMA 2023

ZAMAWIAM

NR 46 ZIMA 2023

Magazyn Design Alive

ZAMAWIAM

DAH NR 11 JESIEŃ 2023NR 45 JESIEŃ 2023

Filmy z projektantami wnętrz. Projekt Wywiad

„Projekt Wywiad” to autorski cykl rozmów Stowarzyszenia Architektów Wnętrz, do którego zaproszono m.in. Magdalenę SmolankęAnnę Olgę Chmielewską i Jolę Skórę z agencji projektowej Jam KolektywJacka Tryca oraz Rolanda Stańczyka. Cykl naświetla nie tylko główne zadania, czy podstawy warsztatu, ale również rolę projektantów w kształtowaniu obrazu świata.

– Widzowie poznają cele, jakie stawia sobie wykształcony architekt wnętrz oraz trudną drogę, którą należy przejść, aby świadomie i odpowiedzialnie móc kreować przestrzeń dla drugiego człowieka. Dzięki temu będą mogli jeszcze wyraźniej widzieć wartość pracy z profesjonalistami – podkreśla Jacek Tryc, członek zarządu Stowarzyszenie Architektów Wnętrz.

Open the door for Tubądzin

Każda możliwość podpatrzenia, jak na co dzień mieszkają projektanci oraz osoby związane z branżą kreatywną jest dla nas niezwykle ekscytująca. Grupa Tubądzin postanowiła nam to umożliwić odwiedzając osoby, z którymi współpracowała podczas tworzenia aranżacji m.in. założycielkę studia projektowego Kate&Co Katarzynę Szostakowską, stylistkę wnętrz Ulę Michalak, dziennikarkę Katarzynę Bosacką czy influencerkę Adriannę Miaskowską.

– Mile wspominam jedną z wizyt w fabryce Tubądzin, gdzie miałam okazję zobaczyć prototypy płytek Macieja Zienia. Nie wiedziałam, kiedy będą dostępne, ale widziałam, że muszą się znaleźć w moich łazienkach – wspomina Katarzyna Szostakowska. – Ostatecznie propozycje od Tubądzin pojawiają się w każdym pomieszczeniu jej domu, świadcząc o tym, jak wielki kryje się w nich potencjał.

Program (od) zawsze

Duravit to kolejna marka, która zaprasiła współpracujących z nią projektantów wnętrz oraz artystów, aby podzielili się swoim doświadczeniem. – Niemal wszystkie projekty w ofercie Duraviut zaprojektowane są przez wybitnych projektantów – mówi prowadząca serię Ela Pękala. – Tworzymy nowy program pod nazwą (od) zawsze. O wnętrzach, ale przede wszystkim – o ich twórcach, ludziach wyjątkowych, z pasją, którzy inspirują i mają wiele talentów.

W serii wystąpili już architekci Anna i Krzysztof Paszkowscy-Thurow, architektka wnętrz – Ula Brzozowska-Majdecka oraz architektka-malarka Małgosia Jodłowska.

Twórcy czasu i przestrzeni

Cykl kilkuminutowych filmów powstał w ramach kampanii z okazji ćwierćwiecza istnienia marki Invest Komfort. W ośmiu odcinkach projektanci wnętrz, a także rzemieślnicy, artyści, architekci krajobrazu czy pracownicy budowy, opowiadają o wyzwaniach, z jakimi się zmagają i o tym, czym jest dla nich praca nad przestrzenią.

Występują w nich między innymi projektantka wnętrz Katarzyna Rodziewicz związana z pracownią Pote Architekci, Anna Wojczyńska z pracowni Vis a Vis oraz Hanna Bialic z PB/STUDIO.

Rzeczpospolita modernistyczna

Polecamy także cykl filmów o dawnych polskich twórcach wnętrz i architektury, zainicjowany przez Narodowy Instytut Architektury i Urbanistyki.  Półgodzinne historie zostały przedstawione, na przykład w postaci spaceru po prywatnych domach znanych polskich architektów. Przewodniczką po domu jednego z nich –  Bohdana Lacherta, jest Beata Chomątowska, autorka biografii wybitnego architekta. W filmach wypowiadają się znawcy architektonicznej tematyki, poruszając zagadnienia projektowania przestrzeni, między innymi w odniesieniu do osiedli mieszkaniowych, władzy, biznesu, czy ośrodków sportu.

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły:

Wygodne home office

Wygodne home office

Warszawa | 28 marca 2023

Zaglądamy do domowych biur architektek wnętrz z Jam Kolektyw

Szukając perfekcji

Szukając perfekcji

Warszawa | 11 października 2022

W II edycji konkursu Wnętrze Roku SAW do zdobycia łącznie 100 000 zł