Pole do eksperymentów

Marcin Rusak ma na swoim koncie wiele sukcesów. Zyskał rozgłos za sprawą opracowanej przez siebie techniki zatapiania naturalnych kwiatów w tworzywie, przy wykorzystaniu której stworzył między innymi serię obiektów „Flora”. Jest laureatem Rising Talent Awards UK – nagrody, którą otrzymał podczas prestiżowych targów Maison & Objet w Paryżu.

MRM (Marcin Rusak Manufacture) to nowe przedsięwzięcie projektanta, którego celem jest nadanie artystycznej ekspresji procesom przemysłowym, w ramach których powstają metalowe produkty.

Projektant od dwóch i pół roku prowadzi badania i eksperymentuje z powłoką termoizolacyjną. Ten niezwykły proces pozwala na łączenie ze sobą różnych metali. Powstające przedmioty są dosłownie malowane brązem, mosiądzem, miedzią, aluminium i innymi metalami, jak gdyby były trójwymiarowymi płótnami. Dzieła płynnie wtapiają się w otoczenie lub wyróżniają się i podkreślają przestrzeń dzięki głębokim kolorom i bogatym teksturom dotykowym.

MRM ma ambicję stania się platformą współpracy z innymi projektantami, zainteresowanymi eksperymentami z nowymi materiałami i procesami produkcji.

Więcej na: www.marcinrusak.com, www.mrmobjects.com

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły: