Nadchodzi rewolucja

WARSZAWA | promocja

14 marca 2014 | Design | Rzeczy |

Grohe jako pierwszy europejski producent armatury łazienkowej oferuje technologię  BIM dla architektów, inżynierów oraz dla całego przemysłu budowlanego.

Przyszłość należy do BIM (Building Information Modeling), czyli procesu twórczego generowania i wykorzystywania danych o projekcie. Jest to  wirtualne planowanie inwestycji, które zrewolucjonizowało globalny przemysł budowlany. BIM obejmuje cały proces tworzenia projektu, od planowania po eksploatację.

BIM oferuje nową, szybszą i lepszą możliwość modelowania informacji o inwestycjach, planowanie oparte na programowaniu, realizację i zarządzanie projektami budowlanymi. Celem BIM jest zautomatyzowanie procesu realizacji inwestycji. Firma Grohe, będąc wiodącą marką, produkującą armaturę, jest zobowiązana do nadążania za wszelkimi innowacjami w branży budowalnej.

Jako część tego zobowiązania, producent armatury wprowadził technologię BIM dla swoich 100 najlepszych produktów, które cieszą się największym uznaniem planistów, architektów i projektantów wnętrz. Usługa będzie także dostępna na życzenie, dla tych produktów, które nie zostały zawarte w 100 wyselekcjonowanych  produktach.

Proces BIM przechwytuje i łączy wszystkie znaczące informacje na temat budynków w  formę cyfrowej prezentacji, która jest wizualizacją modelu budynku. Jakiekolwiek zmiany dotyczące modelu, które zostały wprowadzone, automatycznie uruchamiają aktualizację dla wszystkich istotnych i odpowiadających parametrom plików dla danej inwestycji.

Wszyscy twórcy projektu mają dostęp do wspólnej i stale synchronizowanej bazy danych. To gwarantuje nieprzerwaną dostępność do najnowszych danych, co oznacza lepszą i szybszą wymianę informacji.

Oprócz zwiększania wydajności na etapie planowania i budowy, technologia BIM może również uprościć  zarządzanie i utrzymanie ukończonego budynku w całym jego cyklu życia, dając długoterminowe rozwiązania i korzyści dla właścicieli i operatorów projektów.

Architekci, planiści, inżynierzy i kontrahenci mogą korzystać z szerokiego wachlarza przeglądu, korzystając z bazy danych BIM, jeśli chodzi o określanie produktów. Wprowadzając do BIM dane o produkcie, można od razu zobaczyć, jak się on wpasowuje w całość projektu, w styl i wystrój, jakie posiada wymagania techniczne oraz jaki jest budżet przy zmianach określonych parametrów i części składowych inwestycji.

Informacje o produkcie zawsze są wartością dodaną, co stanowi przewagę w stosunku do konkurencji.

Grohe także korzysta z zalet, płynących z nowych technologii. Dostępność danych o produkcie w systemie BIM może być decydującym czynnikiem w wygraniu przetargu na projekt inwestycyjny.

Zaangażowanie w projekt na bardzo wczesnym etapie daje firmie przewagę konkurencyjną. BIM pozwala również producentowi na stałą kontrolę nad projektem oraz stałe dodawanie danych do projektu, aktualizację bazy danych o projekcie na bieżąco. Współtwórcy projektu mogą znaleźć bazę BIM na wielu portalach internetowych. Grohe udostępni swoje dane dla systemu BIM w gotowym formacie za pomocą platformy Autodesk Revit, zarówno na swojej stronie internetowej, jak i na www.bimstore.co.uk.

System BIM jest już bardzo popularnym narzędziem w USA, gdzie jest używany przez ponad 70 proc. firm budowalnych. W Europie i Azji także rośnie uznanie dla tej technologii, nie tylko ze względu na fakt, że wiele rządów jako wymóg dla projektów publicznych podaje korzystanie z BIM.

Dlatego też Grohe zauważyło te tendencje, które zdecydowanie ułatwiają tworzenie wielu projektów oraz wdrażanie ich w życie. Firma Grohe chce w ten sposób podkreślić również  swoje silne partnerstwo z sektorem budowalnym i swoją rolę jako pioniera we wdrażaniu technologii w branży sanitarnej.

Więcej informacji: www.grohe.pl/bim

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły:

Zdrowie dzięki wodzie

Zdrowie dzięki wodzie

Mediolan | 27 kwietnia 2024

Niezwykłe połączenie wody z architekturą: Grohe SPA na Milan Design Week