Dom miejski na Brooklynie

To wnętrze na Brooklynie jest tak barwne jak rodzina, która je zamieszkuje. Mąż i żona pracują w branży wydawniczej i mają dwie nastoletnie córki. Dom był ich oazą przez ostatnie 10 lat, zanim zdecydowali się na remont i rozbudowę.

Głównym motorem planowania była rozwijająca się magnolia w ogrodzie oraz dorastające córki. Dom znajduje się jedną przecznicę od kanału Gowanus w rezydencjonalnym zaciszu Carroll Gardens na Brooklynie.

Przytulność i kolorystyka wnętrza świetnie oddają ducha dzielnicy, a przy okazji temperament projektantów z Barker Associates Architecture Office (BAAO), studia którego znakiem rozpoznawczym jest operowanie soczystym w kolorystyce detalem. 

Magazyn Design Alive

TRÓJMIASTO 2024 WYDANIE SPECJALNE

ZAMAWIAM

TRÓJMIASTO 2024 WYDANIE SPECJALNE

Magazyn Design Alive

ZAMAWIAM

NR 12/2024 WYDANIE SPECJALNE

Przestrzeń salonu została otwarta i obdarzona dużą ilością zabudów, aby dać miejsce do przechowywania, przy jednoczesnym zachowaniu linii światła i widoczności. Przy wejściu zwraca uwagę autorska, niestandardowa ściana do przechowywania bibelotów, książek, butów i kluczy.

Istniejące schody zostały naprawione i przerobione tak, aby rozciągały się wokół poszerzonego otworu na drugie piętro. Ich perforowana balustrada nawiązuje do dowcipności wzorów i kolorów, które można znaleźć w każdej części domu. 

Surrealistyczne lustro Bower Studio wisi nad zabytkowym marmurowym kominkiem opalanym drewnem. Kuchnia jest zbudowana z niestandardowych szafek z lakieru i jodły o ciepłym odcieniu, który pasuje do rustykalnej sosnowej podłogi. Jadalnia znajduje się w dobudówce i posiada ławę okienną z widokiem na tylne podwórze.

na-Brooklynie_designalive

Nowe stalowe i drewniane schody prowadzą z salonu do ogrodu. Na poziomie ogrodu specjalnie zaprojektowany system tablic przy wejściu porządkuje sprzęt rekreacyjny rodziny. Na tym poziomie znajduje się też mała kuchnia do zabawy w ogrodzie, z płytkami groszowymi. 

Znalazło się też miejsce na przestrzeń do relaksu w postaci ogrodu zimowego z niebieskim rozłożystego fotelu. Ozdobą całego domu na każdym jego poziomie są również książki. 

Na piętrze znajduje się część prywatna. Całość jest doświetlona przez świetlik oraz maksymalnie duże okna. Sypialnie córek są eklektyczną celebracją wzorów z różnych kultur. Tutaj umieszczono również łazienki, które nawiązują bujnością i kolorystyką do Brooklyńskiej zieleni.

na-Brooklynie_designalive

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły:

Eklektyczna dusza

Eklektyczna dusza

Warszawa | 15 lipca 2023

Symfonia kolorów i tekstur projektu Marty Chrapki ze studia Colombe

Jak tu się pracuje!

Jak tu się pracuje!

Nowy Jork | 16 marca 2023

Na Brooklynie otwarto nowoczesne biuro coworkingowe The Malin