Jak tu się pracuje!

The Malin Williamsburg to butikowy coworking, skierowany do użytkowników, dla których ważny jest design. Nowoczesna koncepcja biura sprzyja skupieniu i bierze pod uwagę realia współczesnej pracy, takie jak niekończące się wideokonferencje. 

McGuigan zaczął rozwijać nowe przedsięwzięcie coworkingowe razem z Charliem Robinsonem tuż po rozpoczęciu pandemii COVID-19. Pierwszą lokalizację konceptu The Malin otworzyli w Soho na Manhattanie.

– Spędziłem długie miesiące lockdownu, myśląc o tym, jak i co trzeba zrobić, aby zainspirować ludzi do powrotu do biura. The Malin to przyjazna przestrzeń do pracy, właściwie zaprojektowana. Nie rozprasza uwagi i sprzyja efektywności — mówi Ciaran McGuigan, CEO firmy Bernard Thomas Brands. – Zamiast inwestować w programy i wydarzenia, koncentrujemy się na udogodnieniach, które służą działalności biznesowej naszych użytkowników. Przestrzeń biurowa powinna być nie tylko w elastyczny sposób dopasowana do różnych trybów pracy. Powinna być nawet wygodniejsza niż w domu!

– Jeśli pandemia czegoś nas nauczyła, to być może tego, że ludzie chcą pracować jak najbardziej wydajnie, aby jak najlepiej wykorzystać swój dzień. Praca dzieje się w The Malin – życie toczy się gdzie indziej. Nie potrzebujemy, aby nasze miejsca pracy były klubami towarzyskimi – mówi Ciaran McGuigan.

Magazyn Design Alive

NR 42 ZIMA 2022

ZAMAWIAM

NR 42 ZIMA 2022

Magazyn Design Alive

ZAMAWIAM

NR 9/2022 HOME

Funkcje biura, wygoda domu

The Malin Williamsburg to pierwsza lokalizacja marki poza Manhattanem, która została otwarta w 2022 roku. Eklektyczne, kolorowe wnętrza przeznaczone do pracy otaczają panoramiczne widoki Manhattanu i Brooklynu. Przestrzeń znajduje się na dziewiątym piętrze The William Vale,  brutalistycznego budynku zaprojektowanego przez architektów z Brooklynu Albo Liberis. Mieści się tu również luksusowy hotel o tej samej nazwie. 

Przestrzenie coworkingowe powstają w Europie i Stanach Zjednoczonych jak grzyby po deszczu, obsługując rosnącą liczbę freelancerów, start-upów i innych „nomadycznych profesjonalistów”. Markom projektującym coworkingi coraz trudniej jest więc się wyróżnić, zwłaszcza w tak intensywnie rozwijającym się miejscu, jakim jak Nowy Jork. Jaki jest więc sekretem The Malin? Dobry design, rzemiosło i nowoczesne udogodnienia biurowe w połączeniu z butikowym, domowym doświadczeniem. Z przestrzeni The Malin, zarówno na Manhattanie, jak i Brooklynie korzysta bowiem jedynie 200-250 osób, co tworzy kameralny klimat i poczucie przynależności.

The Malin

The Malin – kolorowy eklektyzm

The Malin na Brooklynie traktuje priorytetowo przestrzeń wspólną, obejmującą ponad tysiąc mkw. Są tu dedykowane do różnych rodzajów pracy biurka, prywatne biura dla małych zespołów, sale konferencyjne i kilka budek telefonicznych do wideokonferencji oraz biblioteka.

Zaprojektowana przez wewnętrzny zespół, we współpracy z Fettle Design, przestrzeń mogła z łatwością stać się zwykłym, minimalistycznym miejscem pracy.  Masywne betonowe kratownice budynku przecinające rozległe okna sięgające od podłogi do sufitu, polerowana betonowa podłoga i nieporęczne betonowe filary  zapowiadały kolejną nudną realizację. Projektanci postawili jednak na kolor, zabawę i eklektyzm.

Nowa, kolorowa przestrzeń nasycona jest ciepłym charakterem i osobowością. Wszystko to dzięki haptycznym strukturom naturalnych materiałów, takich jak solidna dębowa stolarka i ścianki działowe z trzciny, niestandardowe meble tapicerowane pluszowym aksamitem, bouclé i skórą oraz dywaniki z długim włosiem.

Luksusowe marmury i trawertyn na stołach i ladach dodają wnętrzu elegancji, a wyrafinowane oprawy oświetleniowe  – dramatyzmu, korespondującego z brutalistyczną architekturą budynku. The Malin Williamsburg odzwierciedla w ten sposób etos marki The Malin, w której jak wyjaśnia współzałożyciel Ciaran McGuigan: „nawet najmniejszy szczegół jest celowy”.

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły:

Brooklyn Boogie

Brooklyn Boogie

Brooklyn | 12 lutego 2022

Zaglądamy na Brooklyn, gdzie Home Studios zrealizowało swój najnowszy projekt