Jak tu się pracuje!

The Malin Williamsburg to butikowy coworking, skierowany do użytkowników, dla których ważny jest design. Nowoczesna koncepcja biura sprzyja skupieniu i bierze pod uwagę realia współczesnej pracy, takie jak niekończące się wideokonferencje. 

McGuigan zaczął rozwijać nowe przedsięwzięcie coworkingowe razem z Charliem Robinsonem tuż po rozpoczęciu pandemii COVID-19. Pierwszą lokalizację konceptu The Malin otworzyli w Soho na Manhattanie.

– Spędziłem długie miesiące lockdownu, myśląc o tym, jak i co trzeba zrobić, aby zainspirować ludzi do powrotu do biura. The Malin to przyjazna przestrzeń do pracy, właściwie zaprojektowana. Nie rozprasza uwagi i sprzyja efektywności — mówi Ciaran McGuigan, CEO firmy Bernard Thomas Brands. – Zamiast inwestować w programy i wydarzenia, koncentrujemy się na udogodnieniach, które służą działalności biznesowej naszych użytkowników. Przestrzeń biurowa powinna być nie tylko w elastyczny sposób dopasowana do różnych trybów pracy. Powinna być nawet wygodniejsza niż w domu!

– Jeśli pandemia czegoś nas nauczyła, to być może tego, że ludzie chcą pracować jak najbardziej wydajnie, aby jak najlepiej wykorzystać swój dzień. Praca dzieje się w The Malin – życie toczy się gdzie indziej. Nie potrzebujemy, aby nasze miejsca pracy były klubami towarzyskimi – mówi Ciaran McGuigan.

Magazyn Design Alive

NR 47 WIOSNA 2024

ZAMAWIAM

NR 47 WIOSNA 2024

Magazyn Design Alive

ZAMAWIAM

DAH NR 11 JESIEŃ 2023

Funkcje biura, wygoda domu

The Malin Williamsburg to pierwsza lokalizacja marki poza Manhattanem, która została otwarta w 2022 roku. Eklektyczne, kolorowe wnętrza przeznaczone do pracy otaczają panoramiczne widoki Manhattanu i Brooklynu. Przestrzeń znajduje się na dziewiątym piętrze The William Vale,  brutalistycznego budynku zaprojektowanego przez architektów z Brooklynu Albo Liberis. Mieści się tu również luksusowy hotel o tej samej nazwie. 

Przestrzenie coworkingowe powstają w Europie i Stanach Zjednoczonych jak grzyby po deszczu, obsługując rosnącą liczbę freelancerów, start-upów i innych „nomadycznych profesjonalistów”. Markom projektującym coworkingi coraz trudniej jest więc się wyróżnić, zwłaszcza w tak intensywnie rozwijającym się miejscu, jakim jak Nowy Jork. Jaki jest więc sekretem The Malin? Dobry design, rzemiosło i nowoczesne udogodnienia biurowe w połączeniu z butikowym, domowym doświadczeniem. Z przestrzeni The Malin, zarówno na Manhattanie, jak i Brooklynie korzysta bowiem jedynie 200-250 osób, co tworzy kameralny klimat i poczucie przynależności.

The Malin

The Malin – kolorowy eklektyzm

The Malin na Brooklynie traktuje priorytetowo przestrzeń wspólną, obejmującą ponad tysiąc mkw. Są tu dedykowane do różnych rodzajów pracy biurka, prywatne biura dla małych zespołów, sale konferencyjne i kilka budek telefonicznych do wideokonferencji oraz biblioteka.

Zaprojektowana przez wewnętrzny zespół, we współpracy z Fettle Design, przestrzeń mogła z łatwością stać się zwykłym, minimalistycznym miejscem pracy.  Masywne betonowe kratownice budynku przecinające rozległe okna sięgające od podłogi do sufitu, polerowana betonowa podłoga i nieporęczne betonowe filary  zapowiadały kolejną nudną realizację. Projektanci postawili jednak na kolor, zabawę i eklektyzm.

Nowa, kolorowa przestrzeń nasycona jest ciepłym charakterem i osobowością. Wszystko to dzięki haptycznym strukturom naturalnych materiałów, takich jak solidna dębowa stolarka i ścianki działowe z trzciny, niestandardowe meble tapicerowane pluszowym aksamitem, bouclé i skórą oraz dywaniki z długim włosiem.

Luksusowe marmury i trawertyn na stołach i ladach dodają wnętrzu elegancji, a wyrafinowane oprawy oświetleniowe  – dramatyzmu, korespondującego z brutalistyczną architekturą budynku. The Malin Williamsburg odzwierciedla w ten sposób etos marki The Malin, w której jak wyjaśnia współzałożyciel Ciaran McGuigan: „nawet najmniejszy szczegół jest celowy”.

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły:

Kreatywna Szpitalna

Kreatywna Szpitalna

Warszawa | 25 lipca 2023

Dot Architekci zaprojektowali siedzibę znanej agencji w stolicy