Leśny dom architektów

Kiedy całe dnie spędza się na projektowaniu, regularny kontakt z naturą jest niezbędny dla zachowania wewnętrznej równowagi. Dokładnie z takiego założenia wyszli James Veal i Christine Stucker, założyciele pracowni Stewart-Schafer, szukając wymarzonego domu dla swojej rodziny.

Modernistyczna perełka z imponującymi przeszkleniami i krytym basenem, ukryta pośrodku lasu, od razu wpadła im w oko.

– Już od progu zauważyliśmy, że pierwsi właściciele włożyli w ten dom wiele miłości. Każdy detal był dopieszczony co do milimetra – wspominają Christine i James. 

Wybudowany w 1984 roku w Connecticut leśny dom architektów skrywa w sobie cztery sypialnie i cztery łazienki, tworząc wygodną przestrzeń dla całej rodziny. Na zewnątrz zaś otacza go ponad 7 hektarowa działka obejmująca stary drzewostan i malowniczy staw.

– Ten dom jest doskonałym przykładem na to, że dobra architektura zawsze się obroni, niezależnie od upływu czasu – zauważa James. – Jestem pewien, że za kolejne 30 lat będę mógł powiedzieć dokładnie to samo 

Wnętrze domu znakomicie odzwierciedla stylistykę pracowni, którą para architektów wspólnie prowadzi od 2009 roku. Na 437 m kw. styl japandi miesza się tutaj ze sztuką współczesną i kolekcją mebli, gromadzoną podczas licznych podróży dookoła świata. Eklektyczna mieszanka przedmiotów, w połączeniu z naturalnymi teksturami dobranymi w myśl haptyczności oraz neutralną paletą barw, tworzy poczucie sielskiego spokoju z nutą wyrafinowania.

Para wyremontowała również domek w lesie na terenie posiadłości, który wynajmuje jako pensjonat.

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły: