Japandi z kolorowym twistem

Tu stonowano kolorystyka jest tłem. Tłem dla czerwono-rudej kanapy, która przez swą wyrazistość stała się centralnym punktem strefy dziennej. Tłem dla wielu innych akcentów takich jak stoliki kawowe czy lustra o organicznych kształtach. Całość tworzy harmonijne połączenie stonowanego japandi z odrobiną kolorowego szaleństwa. To projekt Butterfly Studio Anny Baranowskiej i Joanny Felczuk.

Ideą projektu był kontrast pomiędzy prostą i stonowaną strefą dzienną a zamkniętymi pomieszczeniami, które miały wprowadzać energię oraz zaskakiwać swoimi kolorami. Taką właśnie przestrzeń chcieli zyskać właściciele. To rodzina z dzieckiem, która postanowiła stworzyć swój raj na ziemi w dwupoziomowym mieszkaniu w Warszawie.

Strefę dzienną poprzez wyrazisty kolor definiuje czerwono-ruda kanapa. Energetyzuje ona przestrzeń i dodaje ekspresji.

Tłem dla niej jest raczej stonowana kolorystyka. Jest tu fornir i tynk strukturalny. Całość z mroku wydobywa podświetlenie LED. Nie zapomniano też o roślinach, które czynią przestrzeń jeszcze bardziej naturalną.

Butterfly Studio na suficie?

Nie można też zapomnieć o delikatnej lampie, która być może nawiązuje do nazwy samej pracowni architektonicznej. Przypomina ona nieco białego motyla, który przysiadł na suficie. Jest delikatna i wieczorem daje przyjemne, miękkie światło. W ten sposób projektanci z Butterfly Studio udowodnili, że nowoczesne wnętrza mogą być jednocześnie przytulne i pozwalać na odnalezienie spokoju po pełnym obowiązków dniu.

Magazyn Design Alive

TRÓJMIASTO 2024 WYDANIE SPECJALNE

ZAMAWIAM

TRÓJMIASTO 2024 WYDANIE SPECJALNE

Magazyn Design Alive

ZAMAWIAM

NR 12/2024 WYDANIE SPECJALNE

Naturalny fornir trafił także do kuchni. Pokryto nim dolne szafki. Tę kompozycję uzupełniono o beżowe szafki u góry. Blat wykonano natomiast z wytrzymałego konglomeratu. Uwagę zwracają też gniazdka. Kuchnia zaprasza swą otwartą przestrzenią. Jest miejscem zachęcającym do spędzania czasu podczas gotowania, czy spotkań z przyjaciółmi. W dzień zaprasza do niej duża ilość dziennego światła.

Zdecydowanie bardziej wyrazista jest znajdująca się na tym samym poziomie łazienka.

– Zielone płytki ułożone w jodełkę i lustra w kształcie blobów, nawiązujące do stolików kawowych, tworzą wnętrze pełne żywych barw i ekspresji. To miejsce, gdzie harmonia i energia idą w parze – przekonują architektki z Butterfly Studio.

Na piętro wyżej trafimy idąc po drewnianych schodach. Tu ulokowano sypialnię z szarą ścianą na wezgłowiu, uzupełnioną o drewniane elementy. Na tym poziomie jest też prosty pokój dla dziecka. My swe kroki kierujemy jednak do łazienki. Również i ona, podobnie jak ta piętro niżej, jest kolorowa.

Tu jednak nawiązano do kolorystyki, w której utrzymana jest kanapa na parterze. Odcienie ceglanej rudości tworzą wyjątkowo ciepłe miejsce. Widać, że ta łazienka ma także służyć wypoczynkowi np. podczas długich kąpieli. Nie sposób wówczas oderwać wzorku od ciekawej podświetlanej tapety, która znalazła swoje miejsce nad wanną. Całość sprawia wrażenie pewnego ładu, ale nie jest przy tym w żadnym stopniu nudna czy zbyt mało angażująca.

Butterfly Studio

Kreatywne biuro projektowe założone przez Annę Baranowską i Joannę Felczuk. Projektantki cenią nietypowe rozwiązania oraz różnorodne połączenia kolorystyczne. Ich wnętrza przyciągają spojrzenia ale są też cenione za wysoką funkcjonalność. Zdaniem projektantek bez dobrej funkcji nawet najpiękniejszy projekt jest w pewnym sensie pustą obietnicą. Misją Butterfly Studio jest projektowanie dla każdego, bez względu na wiek, pochodzenie czy upodobania stylowe

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły:

Vintage z humorem

Vintage z humorem

Warszawa | 8 maja 2024

Odwiedzamy kamienicę na warszawskim Nowym Świecie projektu Ryzy Studio