Pole dla kreatywności

Prostota, sklejka i mnóstwo przestrzeni dla kreatywności – tak można by w skrócie opisać mieszkanie, które architekt Mateusz Jóźwiak z Photon Studio zaprojektował dla siebie i swojej partnerki, projektantki produktów cyfrowych.

– Moim celem było uzyskanie przestronnej, utylitarnej przestrzeni, w której pierwsze skrzypce będą grać geometria oraz naturalność materiałów – zauważa projektant.

Urządzanie mieszkania rozpoczął od usunięcia większości pierwotnych ścian działowych. Poszczególne pomieszczenia wydzielił za pomocą zabudowy z jasnej, brzozowej sklejki, tworząc wrażenie „pudełka w pudełku”. Pudełko skrywa również przestronne szafy, dzięki którym samo mieszkanie nie jest zagracone.

Magazyn Design Alive

NR 46 ZIMA 2023

ZAMAWIAM

NR 46 ZIMA 2023

Magazyn Design Alive

ZAMAWIAM

DAH NR 11 JESIEŃ 2023NR 45 JESIEŃ 2023

Drewniany box przybiera tu dwie twarze: monolityczną w części prywatnej, natomiast w części dziennej otwiera się na użytkowników z pomocą drobniejszych elementów, takich jak półki, które stanowią podstawę domowej biblioteczki oraz skrzynie pełniące funkcję zabudowy RTV.

Zabudowy aneksu kuchennego oraz łazienki są bardzo proste i podporządkowane swoim funkcjom. – Wtapiają się w ściany, ukrywając w sobie wszelkie sprzęty i urządzenia, których nie chciałem eksponować – podkreśla Mateusz.

Najbardziej interesujący jest natomiast salon, w którym znajdziemy okrągły, drewniany stół wraz z również drewnianymi krzesłami od Fameg oraz wygodny zestaw wypoczynkowy (Noti) wraz z paroma designerskimi dodatkami (lampy – Muuto, stoliki kawowe – Hay).

Sufit to surowa konstrukcja stropu żelbetowego, którą tu i ówdzie przecinają czarne nitki kabli oświetleniowych. Lustrzanym odbiciem stropu jest jasna, betonowa posadzka.

Zastosowane rozwiązania funkcjonalne wraz z materiałami wykończeniowymi i ich kolorystyką, sprawiają, że mieszkanie stanowi spokojną przystań dla zmysłów, które w ciągu dnia są ze wszystkich stron atakowane nadmiarem bodźców. Królują stonowane barwy: piaskowe szarości betonu, naturalny kolor drewna brzozowego. Bardziej wyraziste barwy pojawiają się w drobnych dodatkach, książkach i roślinach. Ściany z oknami przesłonięte są delikatnymi, neutralnymi zasłonami.

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły:

Dom ze sztuką

Dom ze sztuką

Poznań | 3 lipca 2023

Idealne połączenie funkcjonalności ze sztuką abstrakcyjną

Zamieszkać w Żelazku

Zamieszkać w Żelazku

Poznań | 28 lutego 2023

MML postawili na niebanalne rozwiązania w projekcie mieszkania w kamienicy