Meble niczym cukiernicze arcydzieła

Zaprezentowana po raz pierwszy podczas wrześniowej edycji Festiwalu Designu w Londynie najnowsza kolekcja Bohinc Studio pobudza apetyt na dobry design. Rzemieślniczy kunszt połączony z miękkością faktur i rzeźbiarską estetyką zaowocował serią mebli przypominających fantazyjne praliny.

Zaprojektowana przez Larę Bohinc linia Afternoon Tea obejmuje aż dziewięć elementów utrzymanych w geometrycznej, pełnej przytulności stylistyce. To najbardziej kobieca, a zarazem największa kolekcja w dorobku londyńskiej marki.

Bohinc Studio
Kolekcja obejmuje serię stolików Profiterole, fotel i sofę Kissing, krzesło Trevor w dwóch odsłonach, marmurowe biurko Kipferl, stolik kawowy Macaroon oraz krzesło Afternoon.
– Kolekcja powstała na początku pandemii, w czasach kiedy odczuwałam samotność i niepewność – wspomina projektantka. 
 
– Tęskniłam za towarzystwem rodziny i przyjaciół, za radością wynikającą ze wspólnego spędzania czasu. Meble, które stworzyłam miały za zadanie zapełnić tę pustkę, wywoływać pozytywne emocje a wręcz zachęcać do wtulenia się w nie. Wzorowałam się na cukierniczych dziełach sztuki, przywołując wspomnienie popołudniowych spotkań przy herbacie, których w ostatnich miesiącach tak bardzo mi brakowało – wyjaśnia Bohinc.

Sensoryczny efekt potęgują zaokrąglone kształty i subtelne linie oraz gięcia zestawione z pastelowymi kolorami. W zakresie materiałów projektantka postawiła na miękkie obicia, jedwabistą gładkość bejcowanego drewna oraz lśniący marmur. Wszystkie elementy kolekcji wykonywane są ręcznie, w pracowniach rzemieślniczych w Europie i Wielkiej Brytanii.

Bohinc Studio

Bohinc Studio

Mieszkająca w Londynie słoweńska projektantka Lara Bohinc jest absolwentką Akademii Sztuk Pięknych w Lublanie na kierunku wzornictwa przemysłowego, jak również prestiżowego Royal College of Art, gdzie zdobyła tytuł magistra z zakresu metaloplastyki i jubilerstwa. Debiutowała podczas londyńskiego Tygodnia Mody w 1997 roku pod szyldem pracowni Lara Bohinc 107 z własną kolekcją biżuterii. Przez wiele lat pracowała również jako doradca wizerunkowy dla marek takich jak Montblanc, Gucci oraz Cartier. Dziś jako Bohinc Studio specjalizuje się w projektowaniu mebli oraz akcesoriów z myślą o wystroju wnętrz komercyjnych i prywatnych.

***
Trendy, inspirujące wnętrza, najlepsze realizacje w architekturze, nowości ze świata designu i ciekawe rozmowy wprost do Twojej skrzynki!  Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły:

Jest mocno niszowo!

Jest mocno niszowo!

Poznań | 1 lipca 2022

Rozmawiamy z Cyrylem Zakrzewskim, którego meble podbiły targi w Mediolanie