Legenda w nowej odsłonie

Wracają kultowe meble Franka Lloyda Wrighta! Pojawią się też inne ikony i  nie wdrożone jeszcze projekty słynnego architekta.

Kolekcja Racine, amerykańskiej firmy Steelcase, to druga młodość kultowych mebli biurowych projektu Franka Lloyda Wrighta. Marka produkowała je już w 1939 roku, jako wyposażenie biurowca SC Johnson Administration, który architekt zaprojektował w Racine, w stanie Wisconsin.

Styl mebli oraz ich wykończenie wiernie oddają charakter tych wykreowanych przez Wrighta, jednak ich proporcje zostały zmienione tak, by odpowiadać na potrzeby współczesnego użytkownika, który często wykonuje pracę zdalnie. Powierzchnia biurka została poszerzona, a fotel przyjął umożliwiającą wypoczynek formę. Do wyboru jest kilka opcji materiałów, z których meble mogą zostać wykonane.

Steelcase rozpoczęła współpracę z Fundacją Franka Lloyda Wrighta w 2022 roku. Obejmuje ona zarówno wprowadzanie na rynek reinterpretację ikonicznych obiektów, jak i wdrożenie nowych według projektów architekta.
Frank Lloyd Wright (1867-1959) był amerykańskim architektem, projektantem wnętrz, pisarzem i pedagogiem, który wykonał ponad 1000 projektów, a ponad 500 z nich zostało zrealizowanych. Prace Wrighta mają oryginalny i innowacyjny charakter, inspirowany światem przyrody.  Architekt podkreślał wagę rzemiosła, ale też doceniał technologię. Jego ikoniczne realizacje to między innymi Muzeum Guggenheima w Nowym Jorku i Fallingwater – dom w południowo-zachodniej Pensylwanii.

Wirtualny spacer tropem architektury Franka Lloyda Wrighta

 

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły:

Betonowy klejnot

Betonowy klejnot

Arles | 13 listopada 2022

Odwiedzamy willę Benkemoun, awangardową ikonę z lat 70.

Asceza w stylu vintage

Asceza w stylu vintage

Los Angeles | 26 stycznia 2022

Atelier de Troupe w minimalistycznej interpretacji stylu vintage

Unikaty na aukcji w Londynie [zdjęcia]

Ikony pod młotek

londyn | 5 maja 2014

Z londyńskiej aukcji unikatów uzyskano… 5,6 mln funtów!