Apartament… a w nim górski domek

Hannes Peer jest znakomitym architektem i projektantem wnętrz. Na co dzień pracuje w Mediolanie. Inspiracji do pracy szuka jednak w naturze, zwłaszcza górach. Inspirują go jednak także i ludzie, głównie jego klienci. Oto Hannes Peer. Zobaczcie jakie wnętrze stworzył.

Choć mieszkanie jest w zawsze gwarnym Mediolanie, to jednak projektant nie postanowił czerpać inspiracji z ducha miasta. Jego pomysłem na ten apartament miało być uchwycenie esencji luksusowego… domku górskiego. Chciał też by w tej przestrzeni dobrze czuli się jej właściciele Roberto i Natalia.

Hannes Peer chciał więc odtworzyć w pewnym stopniu klimat miejsca, w którym wychowywała się Natalia. Warto wspomnieć, że swe dzieciństwo spędziła w domu położonym w zalesionej części Łotwy.

Magazyn Design Alive

DAH NR 11 JESIEŃ 2023

ZAMAWIAM

DAH NR 11 JESIEŃ 2023

Magazyn Design Alive

ZAMAWIAM

NR 45 JESIEŃ 2023

Aby jednak osiągnąć harmonię między kosmopolitycznymi i wiejskimi elementami, Hannes Peer sięgnął po inspiracje u słynnych architektów Franka Lloyda Wrighta i Raya Kappe, łącząc starannie wyselekcjonowaną paletę materiałów.

Zabarwione na kolor popiołu listwy z drewna topolowego i fakturalne cegły z terakoty otuliły przestrzeń ciepłym blaskiem. Jest on szczególnie wyraźny w kuchni, która stała się sercem tego projektu wnętrza.

Roberto i Natalia, są pasjonatami gotowania i to właśnie w kuchni spędzają dużą część swego życia. Gra między błyszczącymi wykończeniami a stonowanymi teksturami znalazła swe odzwierciedlenie także i w meblach. Hannes Peer płynnie połączył tu różne meble własnych projektów z klasycznymi i nowoczesnymi elementami, ale i z elementami vintage.

Poprzez połączenie elementów kultury łotewskiej i neapolitańskiej, Hannes Peer osiągnął neutralną estetyczną przestrzeń. Inspirując się alpejskimi domkami architekt dokonał wielu ciekawych zabiegów. Jednym z nich jest wykonana na zamówienie kuchnia wykonana ze szczotkowanego mosiądzu i marmuru Rosso Levanto.

Stworzona przez Hannesa Peera wizja czerpie z historii architektury i wpływów międzykulturowych. Ostatecznie koncepcja ta zaowocowała niezwykłą, emanującą spokojem oraz elegancją przestrzenią. Transformacja mediolańskiego mieszkania w miejski alpejski domek pokazała zdolność Peera do tworzenia spersonalizowanych i fascynujących projektów, które doskonale oddają pragnienia właścicieli.

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły:

Osobisty kod komunikacji

Osobisty kod komunikacji

Mediolan | 28 czerwca 2023

Włoska projektantka Elena Salmistraro sprawia, że obdarzamy przedmioty uczuciami

Legenda w nowej odsłonie

Legenda w nowej odsłonie

Racine | 16 lutego 2023

Wracają kultowe meble biurowe Franka Lloyda Wrighta! Pojawią się też inne ikony