Apartament… a w nim górski domek

Hannes Peer jest znakomitym architektem i projektantem wnętrz. Na co dzień pracuje w Mediolanie. Inspiracji do pracy szuka jednak w naturze, zwłaszcza górach. Inspirują go jednak także i ludzie, głównie jego klienci. Oto Hannes Peer. Zobaczcie jakie wnętrze stworzył.

Choć mieszkanie jest w zawsze gwarnym Mediolanie, to jednak projektant nie postanowił czerpać inspiracji z ducha miasta. Jego pomysłem na ten apartament miało być uchwycenie esencji luksusowego… domku górskiego. Chciał też by w tej przestrzeni dobrze czuli się jej właściciele Roberto i Natalia.

Hannes Peer chciał więc odtworzyć w pewnym stopniu klimat miejsca, w którym wychowywała się Natalia. Warto wspomnieć, że swe dzieciństwo spędziła w domu położonym w zalesionej części Łotwy.

Magazyn Design Alive

TRÓJMIASTO 2024 WYDANIE SPECJALNE

ZAMAWIAM

TRÓJMIASTO 2024 WYDANIE SPECJALNE

Magazyn Design Alive

ZAMAWIAM

NR 12/2024 WYDANIE SPECJALNE

Aby jednak osiągnąć harmonię między kosmopolitycznymi i wiejskimi elementami, Hannes Peer sięgnął po inspiracje u słynnych architektów Franka Lloyda Wrighta i Raya Kappe, łącząc starannie wyselekcjonowaną paletę materiałów.

Zabarwione na kolor popiołu listwy z drewna topolowego i fakturalne cegły z terakoty otuliły przestrzeń ciepłym blaskiem. Jest on szczególnie wyraźny w kuchni, która stała się sercem tego projektu wnętrza.

Roberto i Natalia, są pasjonatami gotowania i to właśnie w kuchni spędzają dużą część swego życia. Gra między błyszczącymi wykończeniami a stonowanymi teksturami znalazła swe odzwierciedlenie także i w meblach. Hannes Peer płynnie połączył tu różne meble własnych projektów z klasycznymi i nowoczesnymi elementami, ale i z elementami vintage.

Poprzez połączenie elementów kultury łotewskiej i neapolitańskiej, Hannes Peer osiągnął neutralną estetyczną przestrzeń. Inspirując się alpejskimi domkami architekt dokonał wielu ciekawych zabiegów. Jednym z nich jest wykonana na zamówienie kuchnia wykonana ze szczotkowanego mosiądzu i marmuru Rosso Levanto.

Stworzona przez Hannesa Peera wizja czerpie z historii architektury i wpływów międzykulturowych. Ostatecznie koncepcja ta zaowocowała niezwykłą, emanującą spokojem oraz elegancją przestrzenią. Transformacja mediolańskiego mieszkania w miejski alpejski domek pokazała zdolność Peera do tworzenia spersonalizowanych i fascynujących projektów, które doskonale oddają pragnienia właścicieli.

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły:

Osobisty kod komunikacji

Osobisty kod komunikacji

Mediolan | 28 czerwca 2023

Włoska projektantka Elena Salmistraro sprawia, że obdarzamy przedmioty uczuciami