Wirtualny spacer tropem architektury Franka Lloyda Wrighta

Jeśli utknęliście w domu, nic straconego! Od starożytności po współczesność – liczne muzea w odpowiedzi na aktualną sytuację udostępniają swoje zasoby online, niejednokrotnie umożliwiając odwiedzającym odbycie wirtualnego spaceru. Z podobną ofertą wystąpiło The Frank Lloyd Wright Building Conservancy, we współpracy z Fundacją Franka Lloyda Wrighta i Unity Temple Restoration Foundation.

Cotygodniowe wirtualne wycieczki to podróż tropem najciekawszych budynków zaprojektowanych przez Franka Lloyda Wrighta. W czasach, gdy ludzie są od siebie oddaleni, kultura nas łączy a tego typu akcje inspirują i dają nadzieję na powrót do dawnej codzienności.

Powodem stworzenia inicjatywy, oprócz oczywistych celów edukacyjnych, jest apel o wsparcie w kryzysowej sytuacji. Tak samo jak wiele innych instytucji, galerii czy bibliotek, liczne budynki Wrighta, z których znaczna część jest wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, są teraz zamknięte dla publiczności a co za tym idzie, nie przynoszą dochodów.

Podążając za hasztagiem #WrightVirtualVisits wiele publicznych witryn partnerskich za pośrednictwem swoich mediów społecznościowych w każdy czwartek przedstawia krótkie filmy prezentujące budynki Wrighta m.in. Taliesin West, Fallingwater, Unity Temple i Hollyhock House. Akcja rozpoczęła się 2 kwietnia i potrwa co najmniej do 15 lipca.

Frank Lloyd Wright (1867 – 1959) był prekursorem architektury organicznej. Zaprojektował ponad 1000 budynków i ukończył ich ponad 500 podczas kariery trwającej blisko 70 lat. Dziś uważa się go za jednego z najważniejszych architektów XX wieku.

Pełną listę dostępnych wycieczek można znaleźć na stronie: www.SaveWright.org/WrightVirtualVisits

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły:

Luksusowe Domy z Omeną

Luksusowe Domy z Omeną

Warszawa | 12 maja 2024

Filmowa w podróż po wyjątkowych rezydencjach ukrytych w różnych zakątkach Polski

W ramach spojrzenia

W ramach spojrzenia

Warszawa | 4 lipca 2023

Maria Bulanda tworzy autorskie okulary inspirowane architekturą