Loft 30-letniego singla

Tomek, aktywny trzydziestolatek działający w branży komputerowej, zawsze marzył o mieszkaniu w przestronnym lofcie. Marzenie to pomogła mu zrealizować pracownia architektoniczna Cuns.

170-metrowe poddasze zlokalizowane jest w centrum Poznania w pobliżu Starego Browaru. Wnętrze nie zostało podzielone na pomieszczenia, tak aby w każdym miejscu właściciel oraz jego goście czuli się swobodnie. Jedynie sypialnia połączona z łazienką została wyraźnie oddzielona i jest miejscem tylko dla właściciela.

Niecodziennym miejscem w mieszkaniu jest antresola, na którą prowadzą stalowe schody. Na tym poziomie została przewidziana przestrzeń na ćwiczenia oraz relaks. Projektanci zaproponowali siatkę, która pełni funkcję hamaka i pozwala oderwać się od codzienności. Siatka została upleciona przez firmę zajmującą się profesjonalnymi zabezpieczeniami prac na wysokościach i jest w stanie utrzymać kilka osób. Co prawda to miejsce zostało zaprojektowane z myślą o czytaniu lub słuchaniu muzyki, ale – jak przyznaje sam właściciel – częściej spędza tam czas na drzemkach niż na czytaniu.

Cuns Studio to młody zespół projektantów z Poznania. Michalina Majcherkiewicz Chmielowska oraz Jędrzej Sobkiewicz rozpoczęli współpracę zaraz po ukończeniu studiów na Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu. Zajmują się projektowaniem domów, mieszkań oraz przestrzeni użyteczności publicznej.

Więcej na: www.cuns.pl

cuns_designalive - 2

cuns_designalive - 12

cuns_designalive - 11

cuns_designalive - 10

cuns_designalive - 9

cuns_designalive - 8

cuns_designalive - 7

cuns_designalive - 6

cuns_designalive - 5

cuns_designalive - 4

cuns_designalive - 3

cuns_designalive - 2

cuns_designalive - 1

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły:

Loft w fabryce lnu

Loft w fabryce lnu

Żyrardów | 24 października 2022

Wcześniej była tu fabryka lnu, dziś stare mury skrywają industrialny loft