Latem zostanie otwarte Ikea Muzeum

Muzeum IKEA – niezwykłe miejsce z najbardziej kultowymi eksponatami

W czerwcu tego roku otwarte zostanie Ikea Muzeum. Będzie się znajdowało w szwedzkim Älmhult, gdzie w 1958 roku Ingvar Kamprad otworzył swój pierwszy sklep, nie marząc nawet jeszcze o tym, że jego sieć będzie kiedyś jedną z najbardziej rozpoznawalnych marek na świecie.

W muzeum będzie można poznać całą historię firmy. Począwszy od jej powstania w 1943 roku po dzień dzisiejszy, czy prześledzić transformację naszego codziennego życia i społeczeństwa jako całości. „Od ponad siedmiu dekad istnieje wiele opowieści, chcemy się z wami nimi podzielić. Opowieści o przedsiębiorczości, kreatywności, innowacji, designie, wspólnocie… Oczywiście, jesteśmy winni kilku niepowodzeń i błędów też. I to wszystko jest tutaj – czytamy na stronie Ikea Muzeum.

Ikea powstała w 1943 roku – jej nazwa to akronim od wyrazów: Ingvar Kamprad (imię i nazwisko założyciela) oraz Elmtaryd i Agunnaryd (farma i miejscowość – parafia, w której się wychował). Dziś Ikea posiada 315 sklepów w 57 krajach. W Polsce firma zarządza ośmioma parkami oraz centrami handlowymi. W Jarostach koło Piotrkowa Trybunalskiego zlokalizowane jest Regionalne Centrum Dystrybucyjne. Obsługuje ono sklepy w Polsce, Czechach, Słowacji, Rumunii, Bułgarii i na Węgrzech. Produkcja mebli Ikea w Polsce odbywa się w 14 własnych zakładach produkcyjnych oraz u około 60 dostawców. Obecnie 40 tys. osób w Polsce znajduje zatrudnienie dzięki inwestycjom Ikea. Ponad 4 tys. produktów – czyli prawie połowa całego asortymentu sieci – wytwarzanych jest w Polsce (nasz kraj jest jest drugim, co do wielkości, dostawcą produktów dla Ikea na świecie).

Więcej na: www.ikeamuseum.com

ikea_vintage_designalive - 1 Ikea Muzeum

ikea_vintage_designalive - 2 Ikea Muzeum

ikea_vintage_designalive - 6 Ikea Muzeum

ikea_vintage_designalive - 7 Ikea Muzeum

ikea_vintage_designalive - 8

ikea_vintage_designalive - 9

ikea_vintage_designalive - 5

ikea_vintage_designalive - 4

***
Trendy, inspirujące wnętrza, najlepsze realizacje w architekturze, nowości ze świata designu i ciekawe rozmowy wprost do Twojej skrzynki!  Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły: