Krzesło do pracy z dowolnego miejsca

W odpowiedzi na konieczność dostosowywania się do zmian, zarówno w ochronie środowiska, jak i tych dokonujących się w ostatnim czasie w stylach pracy, firma Flokk wprowadziła do swej oferty ponadczasowe krzesło, składające się w 75 procent z materiałów pochodzących z recyklingu. Śmiało można powiedzieć, że to najbardziej zrównoważone krzesło do pracy w ofercie firmy.

HÅG Tion to krzesło, które swym unikatowym designem pasuje do każdego miejsca pracy. Wyróżnia się eleganckim kształtem oraz funkcją HÅG inBalance. Opatentowany mechanizm HÅG inBalance jest unikalną, intuicyjną funkcją, która zapewnia ciągły ruch podczas siedzenia. Ergonomiczna funkcja zapewnia komfort, a jednocześnie zachęca do ruchu i zmiany postawy. Pomaga pozostać aktywnym i mobilnym bez uszczerbku dla wydajności podczas pracy.

Dzięki HÅG Tion udało się przesunąć granice w dziedzinie mebli przyjaznych dla środowiska. Krzesło wykonano z materiałów pochodzących z recyklingu oraz zaprojektowane do łatwego montażu i demontażu dzięki niewielkiej ilości komponentów. Wszystko to razem sprawia, że HÅG Tion tworzy najmniejszy ślad węglowy spośród wszystkich krzeseł Flokka. 10-letnia gwarancja jest dowodem trwałości produktu i zaangażowania wysiłków firmy w produkcję wysokiej jakości mebli, które zaprojektowano i wykonano z myślą o przyszłości. 

Wspólna wizja aż czterech pracowni projektowych

Krzesło HÅG Tion to efekt wspólnego wysiłku wewnętrznego zespołu projektowego Flokk oraz trzech bardzo szanowanych studiów projektowych: Anderssen & Voll z Oslo; szwajcarskich projektantów BIG- GAME; oraz Hunting & Narud – Norwegów mających swoją siedzibę w Londynie.

Każde studio wniosło do projektu własne, charakterystyczne podejście, perspektywę i umiejętności. BIG-GAME za sprawą swej środkowoeuropejskiej wrażliwość, odegrało kluczową rolę we wprowadzeniu ruchu i elastyczności do projektu. Znany skandynawski duet Andersen & Voll zapewnił rozległą wiedzę praktyczną w zakresie projektowania mebli oraz głębokie zrozumienie formy i wyrafinowania. Norwescy emigranci Hunting & Narud słynący z mocnych narracji, zadbali o kunsztowną estetykę oraz spójność kolorów i materiałów. Wysiłki pracy wszystkich trzech studiów, widoczne w produkcie końcowym, perfekcyjnie połączyły się z własną kreatywną wizją firmy Flokk.

HÅG

Dopasuj je do siebie

HÅG Tion oferuje swobodę kompozycji. Drewno, metal lub plastik oraz tapicerki w szerokiej gamie kolorów i wykończeń dopasują się do każdego wnętrza; czy to biurowego, domowego, czy do przestrzeni, w której lubisz pracować. W ofercie znajduje się siedem kolorów plastiku z recyklingu, wraz z pięcioma kolorami wykończeń aluminiowych i szeroką gamą opcji tapicerki. Daje to użytkownikowi niemal nieograniczone możliwości spersonalizowania swojego fotela w stylu maksymalisty, minimalisty czy wielbiciela klasyki.

Flokk

To Wiodący europejski producent wysokiej jakości mebli biurowych, rozwijający rosnącą rodzinę marek o globalnym zasięgu. Flokk jest właścicielem marek produktowych HÅG, Offecct, Giroflex, RH, Profim, 9to5 Seating, BMA, RBM i Malmstolen. Kilka dekad koncentracji na środowisku pozwoliły firmie stać się liderem w rozwoju i produkcji zrównoważonych mebli.

Główna siedziba Flokk znajduje się w Oslo w Norwegii, a główne zakłady produkcyjne znajdują się w Røros (Norwegia), Nässjö (Szwecja), Turku (Polskaa) i Hawthorne (USA). Ponadto Flokk posiada biura sprzedaży w Norwegii, Szwecji, Danii, Niemczech, Belgii, Holandii, Wielkiej Brytanii, Francji, Szwajcarii, Singapurze, USA, Kanadzie, Chinach i Australii.

***
Trendy, inspirujące wnętrza, najlepsze realizacje w architekturze, nowości ze świata designu i ciekawe rozmowy wprost do Twojej skrzynki!  Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły:

Wygodne home office

Wygodne home office

Warszawa | 28 marca 2023

Zaglądamy do domowych biur architektek wnętrz z Jam Kolektyw