Wygodne home office

Co jest ważne w konfigurowaniu domowego stanowiska pracy? Ekologia, estetyka, ergonomia, czy wielofunkcyjność? Projektantki z Jam Kolektyw – Jola Skóra i Anna Olga Chmielewska, od kilku miesięcy w swoich domach korzystają z foteli Normo ze zrównoważonej kolekcji, zaprojektowanej przez Maję Ganszyniec dla marki Profim.

Jam Kolektyw to agencja projektowa i kreatywna, która specjalizuje się w kompleksowych realizacjach z zakresu home & living. Zarówno w projektach wnętrz dla klientów, jak i dla siebie samych, założycielki pracowni zwracają uwagę szczególną uwagę na dobór mebli i dodatków. Zależy im na tym, aby każdy przedmiot był wygodny, estetyczny oraz służył użytkownikom przez wiele lat. Nie bez powodu więc, do swoich przestrzeni prywatnych wybrały modele z kolekcji Normo od Profim.

Projektując i urządzając wnętrza prywatne oraz komercyjne i biurowe, projektantki nauczyły się patrzeć z perspektywy swoich klientów, dlatego jak same podkreślają  – muszą mieć pewność, że meble są funkcjonalne, piękne i przyjazne środowisku, ale też, że zamówienie dotrze na czas, a w razie konieczności naprawy lub wymiany otrzymają od producenta niezbędne wsparcie.

Dla twórczyń estetyka produktu ma znaczenie, ponieważ może wpłynąć na ogólną wydajność i samopoczucie użytkownika. Przyjemna wizualnie przestrzeń pracy może pomóc w utrzymaniu pozytywnego nastawienia i zwiększyć motywację do pracy.

Jola Skóra, jedna z założycielek Jam Kolektyw, pokochała fotel Normo polskiej marki Profim.

Fotografka i projektantka Jola Skóra, wybierając model, materiały i kolory fotela Normo od Profim do swojego domowego stanowiska pracy, wiedziała, że w tym przypadku nie będzie estetycznych kompromisów. Wybrała Normo 500HS, z podłokietnikami LP i tapicerką Oceanic OOC16.

– Miejsce, w którym pracuję, musi być przede wszystkim wygodne. Otaczam się w nim przedmiotami, które dają mi poczucie estetycznego komfortu. Uwielbiam różne odcienie różu, dlatego był to mój pierwszy, naturalny wybór – mówi projektantka.

Wartości stojące za daną firmą są równie ważne, co estetyka i funkcjonalność, dlatego Jola i Anna zwracają uwagę nie tylko na spójny wizerunek, czy komunikację wizualną, ale też szerszą perspektywę w kontekście rozwoju, wpływu Profim na środowisko i cały cykl życia produktu. Nowy kierunek w rozwoju i produkcji mebli, zaproponowany w kolekcji Normo jest także bliski twórczyniom, bo opiera się na zasadach gospodarki cyrkularnej. Projektantki zawsze dobierają materiały, które są korzystne zarówno dla użytkownika, jak i środowiska. W swoich realizacjach często wykorzystują już zastane elementy, które odnawiają lub odświeżają, nadając im drugie życie.

– Na początku każdego zlecenia przeprowadzamy z klientem rozmowę, podczas której pytamy go o to, czego naprawdę potrzebuje w swojej przestrzeni do życia. Proponujemy dobór rozwiązań, które nie będą kreować sztucznych i zbędnych potrzeb – mówi Jola Skóra.

Założycielki agencji projektowej przy zakupie nowego mebla zwracają uwagę, czy po wieloletnim użytkowaniu będzie go można odnowić lub poddać recyklingowi. W przypadku fotelu Normo założenia te da się spełnić. Normo został zaprojektowany z myślą o środowisku i jego ochronie: krzesło można rozłożyć, rozdzielić poszczególne materiały i poddać je recyklingowi.

– Fotel Normo zachwycił mnie podczas prezentacji w showroomie marki Flokk. Był to moment, w którym poszukiwałam niewielkiego, estetycznego i wygodnego krzesła do mojej domowej biblioteki – wspomina Anna Olga Chmielewska.

Anna do swojego domowego biura, które określa mianem miejsca do rozmyślań wybrała model Normo 500HS, z podłokietnikami lLP⁠, tkaniną Cura 61168 i stelażem Light Grey NCS S 2500-N⁠. – Fotel wpisał się w jasną przestrzeń biblioteki. Jest ulubionym meblem domowników, także tych czworonożnych – dodaje projektantka.

Najbardziej „zielone” krzesło na rynku

Ergonomia, która pomaga zapewnić zdrowie i wygodę podczas pracy,  również została wzięta pod uwagę w kolekcji Normo – odpowiednio dobrana wysokość i kąt monitora, krzesła biurowego, klawiatury i myszy mogą pomóc w zapobieganiu problemom z kręgosłupem, szyją i rękoma. 

Kluczowa jest również wielofunkcyjność, która może pomóc w oszczędzaniu miejsca i zwiększaniu wydajności. Dobra organizacja biurka i przechowywanie materiałów w sposób dostępny i uporządkowany może pomóc w zwiększeniu produktywności. Ostatecznie, wybór odpowiednich elementów do domowego stanowiska pracy powinien być dostosowany do indywidualnych potrzeb i preferencji użytkownika. Ergonomia, estetyka i wielofunkcyjność powinny być zrównoważone w sposób, który najlepiej odpowiada danemu użytkownikowi i jego stylowi pracy. Kolekcja Normo od Profim porusza każdy z tych aspektów, funkcjonalność idzie tu w parze z ergonomią i estetyką.

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły:

Dyskretny eklektyzm

Dyskretny eklektyzm

Warszawa | 21 maja 2024

Odwiedzamy 100-metrowy apartament w kamienicy tuż przy warszawskich Łazienkach