Kryształowa legenda

Flos wprowadza limitowaną edycję, jednej z najbardziej kultowych lamp w historii designu – lampy Arco, zaprojektowanej 60 lat temu przez słynnych, Achille i Pier Giacomo Castiglioni.

Nowoczesna lampa podłogowa, z charakterystycznym wydatnym łukiem, pozostaje w ciągłej produkcji od swojego debiutu w 1962 roku. Inspiracją dla projektu, był dla braci Castiglioni kształt latarni ulicznej. Ścięte rogi podstawy z marmuru Carrera zaprojektowali tak, aby zapewnić bezpieczeństwo i komfort użytkowania, uwzględniając strategiczny otwór, który pozwala na łatwe podniesienie lampy.

Flos przygotowując jubileuszową edycję lampy Arco K, zamiast marmuru w podstawie zastosował, wymagający ogromnej precyzji wykonania, kryształ bezołowiowy. Najnowsza wersja jest dostępna online w zaledwie 2022 numerowanych egzemplarzach.

Magazyn Design Alive

NR 46 ZIMA 2023

ZAMAWIAM

NR 46 ZIMA 2023

Magazyn Design Alive

ZAMAWIAM

DAH NR 11 JESIEŃ 2023NR 45 JESIEŃ 2023

Marka Flos powstała na w 1962 roku. Od samego początku istnienia zajmuje się tworzeniem oświetlenia – nie tylko lamp, ale również innowacyjnych żarówek. Założona przez Dino Gavina, Cesare Cassina i Sergio Gandini od lat uznawana jest za synonim najlepszego designu.
 
Awangardowe, niezwykle przemyślane projekty tworzyli dla Flos liczni renomowani projektanci tacy jak Ronan & Erwan Bouroullec, Achille i Pier Giacomo Castiglioni, Konstantin Grcic, Tobia Scarpa, Philippe Starck czy Patricia Urquiola.

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły:

Przyszłość wellness

Przyszłość wellness

Warszawa | 19 czerwca 2023

Zmysłowe wnętrze Sense Med Concept od Boris Kudlička with Partners

Potęga światła

Potęga światła

Londyn | 7 grudnia 2021

Struktury molekularne i magia kosmosu zaklęte w najnowszym projekcie Dixona

Światło Chmur

Światło Chmur

Wenecja | 14 stycznia 2020

Dima Loginoff dla włoskiej marki Axolight