Przyszłość wellness

Medycyna stylu życia doczekała się swojego wyjątkowego miejsca w Warszawie w postaci Sense Med Concept zaprojektowanego przez zespół architektów Boris Kudlička with Partners.

Ten coraz popularniejszy nurt nazywa się również medycyną holistyczną polega na spersonalizowanym podejściu do modelowania zdrowia i dobrego samopoczucia. Łączy ona wysiłki wielu specjalistów – lekarzy, dietetyków, fizjoterapeutów, trenerów, ekspertów mindfullness i kosmetologów. 

Warszawski Sense Med Concept to przestrzeń urządzona tak, by umożliwić całkowite naładowanie baterii.

Magazyn Design Alive

NR 44 LATO 2023

ZAMAWIAM

NR 44 LATO 2023

Magazyn Design Alive

ZAMAWIAM

NR 10 DA HOME 2023

Pandemia sprawiła, że ​zdrowie stało się priorytetem, napędzając branżę do przesuwania granic medycyny i nauki bardziej niż kiedykolwiek.  Mocno przebodźcowani, zaczęliśmy poszukiwać nowych form opieki zdrowotnej, która przyjmie bardziej holistyczne podejście, łączące zdrowie ciała i umysłu.

W duchu tego przewartościowania powstawał projekt przestrzeni Sense Med Concept. Jednym z priorytetów było spełnienie najwyższych standardów wyposażenia i obsługi, ale także propozycji związanych ze spędzaniem czasu, obejmujących połączenie wizyty u lekarza, w SPA i u trenera osobistego. Dla pełnego, czyli holistycznego podejścia właśnie, nie mogło oczywiście zabraknąć odpowiedniej oprawy wizualnej. 

Zaangażowanie pracowni Boris Kudlička with Partners w dostarczenie idealnego doświadczenia przestrzeni Sense Med Concept zaczyna się już od wejścia, niosącego wrażenie niewymuszonego luksusu i elegancji.

Projektanci zdefiniowali zastaną przestrzeń w sposób funkcjonalny: od układu pomieszczeń, przez perfekcyjnie zaplanowane oświetlenie, do doboru mebli i materiałów, starając się uzyskać atmosferę o dużym oddziaływaniu emocjonalnym.

Poszczególne pomieszczenia rozmieszczono dbając o poszanowanie prywatności i intymności podczas zabiegów. Wyposażenie gabinetów opracowano łącząc ergonomię użytkowania z wysmakowanym wzornictwem. Bazę stanowią tu meble marek Vitra, USM czy Kristalia.

Jednym z akcentów powtarzającym się w wielu gabinetach są imponujące lustra marki Flos. W strefach wypoczynkowych pojawiły się meble Poliform, Miniforms, Sancal czy Galotti&Radice.

Boris Kudlička_designalive

Atutem miejsca jest stonowana, jasna kolorystyka, bazująca na naturalnych kolorach, które pojawiają się na elementach drewna, tynku czy kamienia i przeplatającego się między nimi mosiądzu. Poszczególne strefy wyróżniają się mocniejszymi akcentami kolorystycznymi, z dominacją fioletu i zieleni. Kolor pojawia się także na abstrakcyjnych obrazach, wiszących zarówno w strefach wspólnych jak i gabinetowych.

Inwestycję zlokalizowano na dwóch poziomach. Na pierwszym piętrze stworzono herbal bar z wyjątkową instalacją z suszonych kwiatów, autorstwa Eweliny Skurosz. Miejsce to pełni funkcję zarówno poczekalni, jak i relaksu po zabiegu przy filiżance herbaty. Sam herbar bar tworzy mebel w formie misy stworzonej na zamówienie, wykończonej fornirem w nietypowym wybarwieniu. Blat pokryto żywicą w specjalnej technologii, łączącej kilka kolorów.

Boris Kudlička with Partners

Pracownia, w której każde spotkanie jest okazją do stworzenia nowej, niezwykłej i niepowtarzalnej historii. Pracownia którą w 2018 roku wraz z partnerami założył  uznany scenograf i projektant Borisa Kudlička, zdążyła już zaznaczyć swoją obecność na arenie polskiej i międzynarodowej. Od kilku lat zespół stale zdobywa doświadczenie w dziedzinie luksusowych wnętrz komercyjnych i mieszkalnych, pośród których najbardziej znaczącymi są hotel Raffles Europejski w Warszawie, biura rodzinne w Zurychu oraz prywatne wnętrza willi w Doha. Dzięki trwającym projektom z zakresu architektury i aeronautyki, Boris Kudlička with Partners nieustannie poszukuje nowych wyzwań oraz historii, które wciąż czekają na to, by je opowiedzieć. 

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły:

Kryształowa legenda

Kryształowa legenda

Mediolan | 22 listopada 2022

Jedna z najbardziej kultowych lamp w historii designu wraca w nowej wersji!