Kosmiczna lekkość bytu

– Projektując linię Lunaris, zależało mi, aby solidna metalowa lampa prezentowała się lekko i zwiewnie, wręcz efemerycznie – mówi o swoim najnowszym projekcie Katarzyna Jasyk.

Katarzyna Jasyk, to projektantka na co dzień związana z trzema polskimi markami. Happy Barok, Happy Sleep oraz Monkey Machine, to firmy, dla których projektuje meble i akcesoria. Zadebiutowała w roli projektanta oświetlenia w 2019 roku. Wówczas na łamach „Design Alive” prezentowaliśmy jej elegancki Coral System, kolekcję oświetleniową Ballu dla polskiej marki Ilumini oraz lampę podłogową Moving Ball.

Rok 2020 przyniósł kolejne modele: kolekcję Terraccota, lampy podłogowe Alizet oraz romantyczną lampę Ballet. Najnowszy projekt oświetleniowy o nazwie Lunaris powstał we wrześniu tego roku. To kolekcja dwóch lamp podłogowych – okazałych obiektów wewnętrznych. Podobnie jak poprzednie lampy, wyróżnia się geometryczną, rzeźbiarską formą z pogranicza sztuki i designu. Również w tym przypadku projektantka konsekwentnie używa swoich ulubionych materiałów: metalu i szkła.

– Projektując linię Lunaris, zależało mi, aby solidna metalowa lampa prezentowała się lekko i zwiewnie, wręcz efemerycznie. Inspiracje do jej powstania oparte są na moich doświadczeniach z kwadrantu Delta. Z czasów gdy byłam cyber-humanoidem asymilowanym przez kolektyw Borg – śmieje się, nawiązując do sagi „Star Trek”, projektantka.

Elementy kolekcji Lunaris dobrze wpisują się nie tylko w przestrzenie komercyjne, ale również w apartamenty prywatne.

Więcej na: www.katarzynajasyk.com

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły:

Trzy kolory awangardy

Trzy kolory awangardy

Warszawa | 18 lutego 2022

Geometryczne abstrakcje wyznacznikiem jednego z ciekawszych nurtów – De Stijl

Porcelana z dozą humoru

Porcelana z dozą humoru

Warszawa | 2 sierpnia 2021

Katarzyna Jasyk zaprezentowała pierwszy w swojej karierze porcelanowy serwis