Skąd czerpać inspiracje i wiedzę w zawodzie architekta?

Praca architekta to zawód, który wymaga wielu umiejętności. Jedną z nich jest „bycie na bieżąco” z ofertą produktów i rozwiązań dostępnych na rynku. Wielu producentów umożliwia to, organizując wyjazdy do fabryk, udział w targach, a także w zamkniętych szkoleniach. A co jeśli wiedza i informacje potrzebne są „tu i teraz”? Polski producent oświetlenia, marka AQForm, regularnie, co dwa lata wydaje katalog, który stanowi realne wsparcie dla codziennej pracy profesjonalistów. Nie jest to jednak typowy, produktowy katalog…

Katalogi pozwalają firmom przedstawić swoje produkty w atrakcyjny sposób. Dzięki nim klienci mogą łatwo zapoznać się z pełną gamą dostępnych produktów i dokonać wyboru.

AQForm postanowiło pójść o krok dalej — tworząc katalog, który nie tylko prezentuje modele opraw, ale i  to jak prezentują się w rzeczywistych realizacjach.

Jednym z kluczowych założeń tego wydania jest – aby profesjonaliści w jednym miejscu znaleźli nie tylko pełną ofertę marki, ale również wiedzę i inspirację!

Wiedza

Producent od lat stawia na edukację w zakresie oświetlenia. Szkolenia stacjonarne, wizyty w showroomie, a wreszcie ciesząca się niesłabnącą popularnością platforma edukacyjna AQForm Academy (przypominamy, że można do niej dołączyć bezpłatnie: www.aqformacademy.com).

I tego wątku edukacyjnego nie mogło zabraknąć w kolejnym wydaniu katalogu AQForm na lata 2024-2025. To tu architekci i projektanci znajdą wskazówki odnośnie doboru opraw do funkcji czy przestrzeni, a także w jednym miejscu na ponad 520 stronach zobaczą praktycznie wszystkie możliwości oświetleniowe z oferty firmy.

Inspiracje

Dużą wartością tego katalogu są zdjęcia z realizacji rozświetlonych oprawami AQForm. Znajdziemy w nim aż 260 inspirujących wnętrz! To daje najlepszy obraz tego, jak oprawy prezentują się w różnych przestrzeniach – prywatnych, biurowych, restauracyjnych, sklepowych czy medycznych.

Co więcej, projektanci katalogu zadbali, aby zdjęcia prezentowały możliwie szeroko ofertę opraw w różnych stylach, czy przeznaczeniach przestrzeni. Dzięki temu Katalog AQForm 2024-2025 momentami może być odbierany jak LookBook, ale to tylko daje ogrom inspiracji przy wyborze opraw.

Nowości

Nowy katalog to również nowe oprawy. W tym aspekcie projektanci AQForm zdecydowanie nieraz zaskoczą. Pojawi się jeszcze więcej opraw dekoracyjnych o parametrach typowych dla oświetlenia architektonicznego, a także  nie zabraknie nowych odsłon już dobrze znanych modeli takich PUTT czy PET.

Wszystkie te produkty powstają lub są dalej rozwijane w zgodzie z ideą, której od lat jest wierna marka AQForm – „Light. Forms. Life”

Dwuletnia edycja i dostępność

Katalog AQForm 2024-2025  ze względu na swoją objętość wydawany jest co dwa lata, dzięki czemu może nie tylko dłużej cieszyć oko profesjonalistów, ale jest też odpowiedzią AQForm na świadome podejście do dbałości o środowisko. Część produktów jest już pakowana eko, co oznacza, że zrezygnowano m.in. z folii. Sam katalog, a w zasadzie jego okładka, to tektury w 100% wyprodukowane z mas makulaturowych. Barwione w masie, o naturalnej, szorstkiej powierzchni.

Katalog będzie można otrzymać po wcześniejszym kontakcie z managerem regionu (lista kontaktowa: https://www.aqform.com/pl/kontakt), dostępny jest także w wersji online na stronie oraz na stronie producenta.

Marka AQForm

AQForm (wcześniej znany jako Aquaform Lighting Solutions) to nagradzana polska marka, w której portfolio można znaleźć nowoczesne oprawy oświetleniowe, potrafiące przemówić do emocji. Ma silną pozycję na rodzimym rynku w Polsce i jest wyraźnie obecna na wielu rynkach europejskich. Udało jej się wykreować wymowne i charakterystyczne wzornictwo, potrafiące skusić profesjonalistów, kreatorów trendów i konsumentów. AQForm jest częścią międzynarodowej grupy Delta Light, obejmującej swoją działalnością ponad 120 krajów. Jedną z wielu przyczyn sukcesów marki jest doskonałe wsparcie dla architektów, specjalistów branży oświetleniowej i użytkowników.

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły:

Modern Ball. To idealne połączenie technologii i wzornictwa

Modern Ball

Czernichów | 20 października 2020

Nowa kolekcja zaprojektowana dla AQForm przez studio Dechem

Nowości AQForm. Trendy w oświetleniu

Trendy w oświetleniu

Czernichów | 29 czerwca 2020

Nowości AQForm. Technologia z nowoczesnym wzornictwem u boku


Teatr światła nagrodzony

Nagroda dla AQForm

Czernichów | 9 lutego 2020

Showroom polskiej marki nagrodzony przez jury konkursu iF DESIGN AWARD 2020