Isaloni w trosce o pracę

mediolan | marcin mońka

13 listopada 2014 | Design | Wydarzenia |

Michele De Lucchi przygotowuje przestrzeń na przyszłoroczną edycję Salone Internazionale del Mobile w Mediolanie.

Przygotowywany przez znanego włoskiego projektanta pomysł na rozmaite sposoby sięga po tematykę związaną z przestrzenią do pracy. Przede wszystkim przyjrzy się kompleksowo tej coraz częściej podejmowanej tematyce – przypomnijmy choćby tegoroczne prezentacje marki Kinnarps.

De Lucchi skoncentruje się na poszczególnych przestrzeniach w miejscu pracy, a także wszelkimi związanymi z nią elementami, jak wyposażenie, narzędzia, akustyka, klimatyzacja czy oświetlenie.

Technologia zmieniła wszystko, pozostawiając nam swobodę w organizowaniu rzeczy i wyboru sposobów, pozwalających nam pracować w dowolnym miejscu, zarówno w domu, jaki i w pociągu, a nawet w parku – przyznaje projektant.

Obecnie nawet bez większego wysiłku jesteśmy w stanie dostrzegać zmiany w środowiskach pracy, a zmiany wynikają także w momencie pojawiania się nowych rodzajów i sposobów pracy – to wszystko sprawia, że obecnie przestrzeń do aktywności zawodowej coraz częściej pełni ważną społeczną rolę, gdzie ludzie pracują w pewnym rodzaju wspólnoty, uwalniając się od jeszcze niedawnych ograniczeń.

To sprawia, że zmieniają się także idee targowe i sposoby prezentacji obiektów. Stąd też iSaloni w przyszłym roku pokaże nowy projekt wystawienniczy, znajdujący się na styku wzornictwa i technologii. Firmy pracują we wspólnej przestrzeni, a to oznacza, że wspólnie podejmują wysiłki w przygotowaniu jak najlepszych rozwiązań w środowiskach pracy.

„Workplace3.0” pojawi się na przyszłorocznej edycji Salone Internazionale del Mobile w Mediolanie, która odbędzie się od 14 do 19 kwietnia.

Więcej: www.micheledelucchi.com, www.salonemilano.it

isaloni_designalive4

WORKPLACE – PROJEKT ZNAJDUJĄCY SIĘ NA STYKU WZORNICTWA I TECHNOLOGII

MicheleDe_Lucchi__Giovanni_GastelMichele De Lucchi, 53-letni projektant regularnie współpracuje z największymi markami na świecie, jak Philips, Siemens czy Vitra. fot. Giovanni Gasel

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły:

Mediolan Zmartwychwstanie

Mediolan Zmartwychwstanie

Mediolan | 13 września 2021

Pierwsze takie targi w historii. Kompletnie odmienione. Po 30 miesiącach przerwy