iSaloni po raz 54. Co nas czeka?

W dniach 14-19 kwietnia odbędzie się 54. już edycja największych targów designu na świecie – Salone Internazionale del Mobile. Każda edycja to pieczołowicie dopracowane wydarzenia. Ponad dwa tysiące wystawców, 300 tys. odwiedzających ze 160 krajów. Co czeka nas w tym roku? Szczegóły poznaliśmy podczas konferencji prasowej w Mediolanie.

W strefie Euroluce odbędzie się prezentacja najnowszych rozwiązań świetlnych. Wszystko pięknie łączy się z obchodami Międzynarodowego Roku Światła ogłoszonego przez UNESCO. Architekt Attilio Stocchi ujawni projekt “Favilla. To every light a voice” opowiadający historię iluminacji.

Workplace 3.0 to innowacyjny koncept wystawienniczy koncentrujący się na projektowaniu i technologii w planowaniu pracy. W jego skład wchodzi “The Walk” włoskiego architekta Michele’a De Lucchiego. Ta ogromna instalacja pokazywać będzie idee i trendy obecne teraz bądź w przyszłości.

Natomiast projekt “In Italy” stworzył architekt Dario Curatolo. Film będący jednocześnie rodzajem instalacji poprowadzi nas przez pięć tworzonych apartamentów w: Lecce, Mediolanie, Rzymie, Wenecji czy Sienie. Z kolei każdy z nich przygotowano w innym stylu.

Po raz 18. pojawi się strefa młodych, czyli Salone Satellite – dedykowana będzie tematowi “Life Planet”, który pokrywa się z motywem EXPO 2015, czyli “Feeding the Planet, Energy for Life”.

Więcej na: www.salonemilano.it

no images were found

Powiązane artykuły:

Najpierw przesunięte, teraz odwołane. Targi w Mediolanie nie odbędą się w tym roku

Targi odwołane

Mediolan | 27 marca 2020

Targi w Mediolanie nie odbędą się w tym roku

Z powodu epidemii koronawirusa targi w Mediolanie przeniesione z kwietnia na czerwiec

Wirus nieufności

Mediolan | 26 lutego 2020

Targi w Mediolanie przeniesione z kwietnia na czerwiec

Organizatorzy zadowoleni z 58. edycji Salone del Mobile. – Potrafimy działać jeszcze lepiej – cieszy się prezes targów Claudio Luti

Potrafimy działać

Mediolan | 18 kwietnia 2019

Organizatorzy zadowoleni z 58. edycji Salone del Mobile [zdjęcia]

iSaloni 2019. Rok Leonarda da Vinci. Przewodnik po mediolańskim tygodniu designu

Rok Leonarda

Mediolan | 24 marca 2019

Mediolan oficjalnie Miastem Designu.

Szklany spektakl pełen bestii, antybohaterów i złośliwych stworzeń [zdjęcia]

Gabinet strachu

Mediolan | 17 maja 2018

Szklany spektakl pełen bestii i antybohaterów [zdjęcia]