Mediolan 2023 będzie otwarty, zrównoważony i interdyscyplinarny

Najbardziej oczekiwane wydarzenie w świecie designu, 61. edycja Salone del Mobile, zbliża się wielkimi krokami. Zapowiada się mnóstwo nowości i mocny nacisk na jakość. W tym roku odbędzie się też słynne biennale – Euroluce, czyli Międzynarodowa Wystawa Oświetleniowa. Mediolan 2023 odbędzie się w dniach 18-23 kwietnia.

Salone del Mobile. Milano 2023 przyjmuje inną postać. Nowy ogólny układ wystawy jest wstępem do przyszłej ewolucji wystawy Euroluce. Słowa kluczowe tegorocznych targów to: otwartość, zrównoważony rozwój i research.

Organizatorzy koncentrują się na jakości propozycji i treści, a także przyjaznym doświadczeniu dla zwiedzających. Wartość wydarzenia ma być wzbogacająca kulturowo i zawodowo – nowa edycja Salone ma odegrać kluczową rolę w targowej transformacji, aby jeszcze skuteczniej generować wartości, zarówno dla wystawiających się firm, jak i odwiedzających.

Mediolan 2023
Maria Porro, prezeska Salone Internazionale del Mobile, największych na świecie targów designu i wyposażenia wnętrz.

Maria Porro zapowiada Mediolan 2023

Przewodnicząca targów Maria Porro, w wywiadzie z Marianną Guernieri uchyla rąbka tajemnicy i opowiada o bohaterach i wydarzeniach, których nie można przegapić w nadchodzącej edycji. Na pewno należy do niej wystawa oświetlenia Euroluce, którą zaprojektowano jako źródło innowacji zarówno pod względem interdyscyplinarnych treści, jak i dostępności dla gości. Ponadto istotnym tematem nadchodzącej edycji będzie zrównoważony rozwój i szkolenia, z naciskiem na przyszłość i innowacyjność systemu targowego, solidnie zakorzenionego w długoletniej tradycji.

Czego więc możemy się spodziewać po nadchodzących targach Euroluce? Traktując temat oświetlenia w interdyscyplinarny sposób, wydarzenie obejmuje technologię, a także interakcję z architekturą. Będzie więc dużo designu, ale także nauka, sztuka, grafika, fotografia, literatura i architektura.

– Stworzyliśmy „miasto światła”, z przestrzeniami publicznymi i dużymi wystawami. Kuratorem wystawy jest Beppe Finessi wraz z wieloma młodymi kuratorami, jak również goście specjalni i współcześni artyści. Kluczową rolę w projekcie odegra studio Lombardini22 i Formafantasma. Chcieliśmy patrzeć w przyszłość, nie zaniedbując naszych korzeni. To będzie rok zrównoważonego rozwoju – zapowiada Maria Porro.

Wraz z Supersalone rozpoczęto także ścieżkę badawczą poświęconą doborowi materiałów i technik budowy stoisk. Z kolei tematem przewodnim przeglądu młodej twórczości SaloneSatellite, które odbędzie się się w nowej lokalizacji wewnątrz Euroluce – będzie rola szkół i edukacji w sektorze, a także proces, postęp i praktyka.

Magazyn Design Alive

NR 42 ZIMA 2022

ZAMAWIAM

NR 42 ZIMA 2022

Magazyn Design Alive

ZAMAWIAM

NR 9/2022 HOME

Ekologia, networking, innowacje

Kiedy Salone del. Mobile powróciły w czerwcu ubiegłego roku, były pierwszymi targami, które przystąpiły do ​​UN Global Compact. W tym roku podjęto za to kroki w kierunku uzyskania certyfikatu ISO 20121. Aby móc uznać Salone za wydarzenie zrównoważone, opracowano szereg zasad i zaleceń dotyczących ograniczenia wpływu na drzewostany.

Ambicją organizatorów jest wspieranie firm i prowadzenie ich przez proces transformacji ekologicznej. Praktyczna pomoc dotyczy zarówno znajdowania funduszy, jak i pozyskiwania zrównoważonych materiałów.

– Salone to czas, w którym firmy prezentują swoje najnowsze innowacje; to epicentrum odkryć, przewidywań i nowych trendów. Jest to również okazja do networkingu i spotkań, co czyni wydarzenie niezwykle żyznym gruntem dla biznesu. W tym roku wielką wartością dodaną będą badania i innowacje, również dzięki wkładowi profesjonalistów z naszego sektora, którzy piszą historię projektowania. To będzie wyjątkowe wydarzenie, którego naprawdę nie można przegapić – podkreśla Maria Porro.

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły:

Wariacja na temat ikony

Wariacja na temat ikony

Mediolan | 22 listopada 2021

Od studiów inżynierskich do ceramiki. Piotr Podziomek prezentuje „Wrażliwość”

Mediolan Zmartwychwstanie

Mediolan Zmartwychwstanie

Mediolan | 13 września 2021

Pierwsze takie targi w historii. Kompletnie odmienione. Po 30 miesiącach przerwy