Nowe spojrzenie na architekturę i design

Innowacyjne podejście, wysoka jakość wykonania i dbałość o każdy detal. Jak powstają nagradzane na całym świecie realizacje Invest Komfortu, które harmonijnie współgrają z trójmiejskim krajobrazem?

O podejściu dewelopera do tworzenia budynków i osiedli opowiada cykl filmów dokumentalnych „Twórcy czasu i przestrzeni” w reżyserii Macieja Puczyńskiego (www.tworcyinvestkomfort.pl). Każdy z 8 odcinków przybliża widzom aspekty pracy specjalistów czuwających nad realizacją projektów spółki, a także pozwala dostrzec sztukę kryjącą się zarówno za monumentalnymi budynkami, jak i kameralnymi osiedlami. Kilkuminutowe filmy doskonale obrazują również podejście firmy do każdej inwestycji – szacunek do krajobrazu, natury i historii, a przede wszystkim do mieszkańców. 

– Nasza praca wiąże się z ogromną odpowiedzialnością za przestrzeń, bo architektura to poważna sprawa. Pracując nad nowymi projektami, zawsze nasze decyzje poddajemy pod dyskusję osób, które specjalizują się w różnych dziedzinach, ponieważ tylko tak możemy znaleźć najlepsze rozwiązania. Zawsze się zastanawiamy, jak możemy sprawić by ci, którzy będą mieszkać lub przebywać w otoczeniu naszych inwestycji, czuli się w tym miejscu dobrze. Tworzymy architekturę skrojoną na miarę, a to wymaga indywidualnego podejścia. W realizacjach deweloperskich nie powinna się liczyć ilość, lecz jakość rozumiana nie tylko jako wysoki standard użytych materiałów, ale także komfort życia i świadomość wpływu na przestrzeń miejską – mówi Anna Zygmunt, kierownik Działu Kształtowania i Rozwoju Produktu.

Invest Komfort
Botanica Jelitkowo. Nazwa inwestycji nie jest przypadkowa odzwierciedla charakter miejsca i niespotykaną ilość zieleni. Invest Komfort zasadził ponad 47 tysięcy roślin reprezentujących 90 gatunków.

Inwestycje na pokolenia

W Invest Komforcie wszystkim od architektów i projektantów poprzez inżynierów, pracowników budowy aż po ogrodników, rzemieślników i artystów na każdym etapie realizacji przyświeca jedna myśl – „inwestycja musi być tak dobra, jak to tylko możliwe”. To pierwsza spółka deweloperska, która utworzyła Dział Kształtowania i Rozwoju Formy. Proces planowania realizacji jest w tej firmie niezwykle skrupulatny i już od wczesnego etapu prac biorą w nim udział eksperci wielu branż i specjalizacji. Invest Komfort szczególną uwagę zwraca na to, by priorytetem wszystkich zaangażowanych pozostała spójność kubatury, wnętrz, krajobrazu, a także wyposażenia. Invest Komfort tworzy niezwykłe osiedla, place i przestrzenie publiczne, które doskonale komponują się z istniejącą już zabudową miejską lub otaczającą przyrodą.

 – Nasze inwestycje powstają również na kolejne pokolenia. Zwykle myślimy o nich z perspektywą przynajmniej stu lat. To ustawia nasze podejście do całej koncepcji już na samym początku prac. Staramy się zrozumieć, i niejako przewidzieć jakiej przestrzeni do życia będą potrzebowali nie tylko nasi aktualni klienci, ale też ich dzieci, wnuki i prawnuki – mówi Michał Ciomek, architekt, dyrektor ds. Przygotowania Projektów w Invest Komfort.

Elegancja i klasa

Każde nowe rozwiązanie, zanim trafi do projektu inwestycji, jest przez dewelopera wielokrotnie testowane. Na przykład, gdy to konieczne, buduje kilkumetrowej wielkości makiety, wystawia na działanie warunków atmosferycznych i sprawdza, jak się zachowują. Podobnie z bryłą, estetyką, wnętrzem. Zdaniem Michała Ciomka pewne rzeczy trzeba zbudować, by je poczuć w przestrzeni, złapać ich atmosferę. 

Elementy wykończenia wnętrz części wspólnych Invest Komfort zleca doświadczonym rzemieślnikom i artystom. Niepowtarzalne przedmioty, stojące w opozycji do produkowanych masowo, pozwalają stworzyć niezwykłe przestrzenie.

– Elegancja to suma dobrze dobranych detali. Wiemy, że należy im poświęcić tyle samo uwagi, co architekturze budynku, bo to one świadczą o klasie inwestycji – mówi Anna Zygmunt.
Invest Komfort
Strefa Welness i SPA w Botanice Jelitkowo obejmuje saunę mokrą i suchą oraz w pełni wyposażoną salę fitness, a także przestrzeń do relaksu, w której znajduje się naturalne drzewo.

Strefa Welness i SPA w Botanice Jelitkowo obejmuje saunę mokrą i suchą oraz w pełni wyposażoną salę fitness, a także przestrzeń do relaksu, w której znajduje się naturalne drzewo. 

Invest Komfort myśli również krajobrazem, dlatego zaprasza do współpracy najlepszych architektów tej specjalności. We wszystkich inwestycjach deweloper dba o przestrzenie wspólne – miejsca wypoczynku i rekreacji w otoczeniu przyrody. Projektuje inwestycje tak, by były przyjazne dla ludzi w nich przebywających, pozytywnie wpływały na ich samopoczucie i zachęcały do aktywności.

Deweloper zdobył ponad 70 prestiżowych nagród – polskich i międzynarodowych. Są to m.in. Orły Polskiego Budownictwa, Gazele Biznesu, Przedsiębiorstwo Fair Play, Certyfikat Wiarygodności Biznesowej. Spółka jest również wielokrotnym laureatem European Property Awards.

***
Trendy, inspirujące wnętrza, najlepsze realizacje w architekturze, nowości ze świata designu i ciekawe rozmowy wprost do Twojej skrzynki!  Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco!

Botanica Jelitkowo. Aranżacja budynków współgra z naturalną zielenią.
Okrzei Sopot to idealne miejsce dla osób ceniących ponadczasową elegancję.
Okrzei Sopot. Sala Klubowa tworzy przestrzeń do nawiązywania i pielęgnowania kontaktów.
Projekt Portovej nawiązuje do modernistycznych tradycji Gdyni prostymi i geometrycznymi formami.
Invest Komfort
Lobby Portova. Dobór materiałów w częściach wspólnych (mosiądz i naturalny kamień) oraz architektura budynku są współczesnym i twórczym nawiązaniem do modernizmu.
Nowe Kolibki to bogactwo zastosowanych rozwiązań architektonicznych oraz wysokiej klasy materiały wykończeniowe.
Nowe Kolibki. Przemyślany design w holu.
Nadmorski Park jest kameralnym osiedlem, które tworzą dwu i trzy-piętrowe budynki. Przypominają luksusowe wille otoczone ogrodem.

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły:

Nadmorskie ukojenie

Nadmorskie ukojenie

Gdynia | 12 stycznia 2023

120 m kw. na obrzeżach Gdyni wypełniły ciepłe kolory i funkcjonalne rozwiązania

Naturalnie, że boho

Naturalnie, że boho

Baranów | 10 października 2022

Projektantki z Madde Studio w najnowszym projekcie postawiły na nowoczesne boho

Na okrągło

Na okrągło

Gdynia | 4 października 2022

Na zaproszenie pracowni Magma odwiedzamy dom czteroosobowej rodziny w Gdyni