Twórczy dialog

Invest Komfort został strategicznym partnerem Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie. Wyczekiwana od lat nowa siedziba MSN-u otworzy się dla publiczności 25 października tego roku.

Budynek zaprojektowany przez nowojorskiego architekta Thomasa Phifera będzie miejscem dostępnym dla każdego, integrującym różnorodne inicjatywy, instytucje kultury, NGO-sy oraz środowiska twórcze. Deweloper z Trójmiasta obejmie patronatem wydarzenia dotyczące architektury i edukacji, wspierając zarówno otwarcie, jak i wystawienniczą działalność MSN-u.

Architektura i wielopłaszczyznowy dialog ze społecznością, miastem i historią są wspólną misją Invest Komfortu i Muzeum Sztuki Nowoczesnej. Projekty mieszkaniowe dewelopera, takie jak gdyńskie Sea Towers czy gdański Brabank, stały się ikonami dzięki unikatowemu podejściu do kontekstu lokalizacyjnego i historycznego. Współpraca z artystami i integracja ich prac z inwestycjami mieszkaniowymi to kolejny aspekt działalności Invest Komfortu, który wpisuje się w nowoczesne podejście do architektury i sztuki.

Magazyn Design Alive

TRÓJMIASTO 2024 WYDANIE SPECJALNE

ZAMAWIAM

TRÓJMIASTO 2024 WYDANIE SPECJALNE

Magazyn Design Alive

ZAMAWIAM

NR 12/2024 WYDANIE SPECJALNE

Wydarzenie roku

Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie, działające od 2005 roku, nie tylko kolekcjonuje dzieła sztuki, ale również bada i upowszechnia dziedzictwo kultury współczesnej. To miejsce dialogu i wspólnego kształtowania wrażliwości poznawczej i estetycznej.

– Misja MSN-u jest tożsama z naszym myśleniem, zarówno o możliwościach wykorzystania przestrzeni w dialogu społecznym, jak i kształtowania wrażliwości estetycznej czy postrzegania architektury jako dziedzictwa kulturowego. Cieszę się, że będziemy współpracować z instytucją, która kształtuje i zmienia spojrzenie na sztukę współczesną w Polsce. MSN również od lat stawia na edukację, w tym architektoniczną, co jest dla nas szczególnie ważne – komentuje Michał Ciomek, wiceprezes Invest Komfort.

Nowy budynek MSN-u, położony w centrum Warszawy, oferuje różnorodne przestrzenie, które umożliwią publiczności spędzanie czasu na wiele sposobów: od zwiedzania wystaw, poprzez udział w zajęciach dla dzieci i dorosłych, aż po poznawanie archiwów współczesnych artystów.

– MSN współpracuje z różnorodnymi grupami i społecznościami, a także instytucjami w Polsce i na świecie. Jesienią tego roku nastąpi długo wyczekiwane otwarcie nowej siedziby. Będzie to jedno z bardziej wyczekiwanych wydarzeń kulturalnych w Polsce 2024 roku – mówi Marta Wójcicka, kierowniczka działu marketingu MSN.

Muzeum w budowie

Współpraca w dialogu

Invest Komfort obejmie patronatem zarówno otwarcie, jak i bieżącą działalność Muzeum, koncentrując się na wydarzeniach związanych z architekturą i edukacją. Deweloper będzie dzielić się swoimi spostrzeżeniami na temat architektury i urbanistyki, m.in. w ramach festiwalu „Warszawa w Budowie”, oraz obejmie specjalny patronat nad spacerami architektonicznymi po nowym budynku.

– Z wielką przyjemnością rozpoczynamy współpracę z Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie. Bardzo nam się podoba otwartość Muzeum, również ta dosłowna, a także wielopłaszczyznowość w kształtowaniu relacji oraz możliwość twórczego fermentu dla każdego, kto zdecyduje się tu wejść – zapowiada Izabela Adamczak, dyrektor ds. marketingu Invest Komfort.

Invest Komfort to rodzinna firma deweloperska, wywodząca się z Trójmiasta. Firma obecna jest na rynku od 29 lat. W tym czasie zrealizowała 50 inwestycji, oddając do użytku ponad 7 tys. lokali mieszkaniowych i usługowych.

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły:

Muzeum w budowie

Muzeum w budowie

Warszawa | 6 listopada 2022

Byliśmy na budowie nowej siedziby Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie

Upojeni estetyką

Upojeni estetyką

Gdańsk | 22 sierpnia 2022

Ceramika inspirowana apartamentami Invest Komfort