Imponujące biuro w starej sali gimnastycznej

W dawnym Liceum Medycznym z 1927 r. w Gliwicach powstał przestronny open space, w którym aktualnie mieści się XSolve – software house i agencja webowa Chilid. Obie firmy siłę marek i rdzeń swojego biznesu zbudowały współpracując przede wszystkim z międzynarodowymi klientami, którzy dziś znajdują się na całym globie.

W miarę upływu czasu i poszerzania zespołu ten silny duet zaczął potrzebować przestrzeni, która z jednej strony będzie rozwojowa i pojemna, a z drugiej podkreśli kluczowe dla obu firm zasady. Dlatego przy projektowaniu wnętrza architekci (Biuro Projektów Rafał Drobczyk, Anna Zarudzka oraz zespół Chilid) mieli za zadanie skupić się na intuicyjnym planie biura, mobilności jego pracowników i różnorodności przestrzeni do pracy. Imponujące 1300 m kw. starej sali gimnastycznej to połączenie wygody i dobrego designu przy jednoczesnym zaakcentowaniu transparentności pracy wszystkich członków zespołu.

Sposób w jaki zostało zaprojektowane i urządzone biuro możnaby określić podobnie jak styl pracy obu zespołów. To tzw. aglie office (zwinne biuro plus zwinne podejście do wytwarzanych produktów), gdzie poza rozległą, otwartą przestrzenią do pracy, na pierwszym poziomie, znajdują się dwie duże sale konferencyjne i mniejsze sale spotkań. Wszystkie pomieszczenia oddzielone są od siebie szklanymi ścianami, a każda z nich posiada odrębną nazwę i charakter. Drugi poziom biura to antresola z miejscem do skupienia i relaksu, na której poza pokojami ciszy znajdują się kanapy, bujaczki i duży taras.

Wszystkie nowoczesne materiały wykorzystane w biurze zostały dobrane tak, by podkreślać unikatowy charakter wnętrza. Nie sposób przy tej okazji nie wspomnieć o kilkumetrowych oknach (repliki oryginałów), które jeszcze wyraźniej akcentują przestrzenność i jasność gliwickiego biura. Wyjątkowego charakteru wnętrzu dodają oryginalne, ceglane ściany, betonowa podłoga i widoczne elementy instalacji wentylacyjnej i elektrycznej.

Ten miks dobrego współczesnego designu, tradycji, wygody i przejrzystości stworzył przestrzeń, która motywuje członków zespołu do kreatywnej pracy, pozwala się z nią identyfikować, ale przede wszystkim daje pole do budowania zgranej ekipy specjalistów.

Więcej na: www.chilid.com , www.xsolve.software i www.drobczyk.com

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły: