Rockfon Eclipse Customised, czyli design akustyczny twojego sufitu

Wchodzisz do biura i widzisz, że wszyscy, zamiast pracować gapią się w sufit? To wcale nie musi oznaczać, że robią to z nudów. Okazuje się bowiem, że właśnie sufit może być tą najbardziej interesującą a tak rzadko właściwie wykorzystywaną przestrzenią, która przykuwa wzrok… i wpływa na komfort uszu.

Koniec z nudnymi sufitami – zdaje się mówić Rockfon wprowadzając na rynek Rockfon Eclipse Customised.  Co to takiego? To system kolorowych wysp sufitowych, które ciekawym a niekiedy wręcz intrygującym designem nie tylko zachęcają do zawieszenia na nich wzroku. Kolorowe wyspy Rockfon Eclipse Customised wpływają przede wszystkim na poprawę akustyki pomieszczeń. Właśnie dlatego montowane są nie tylko na sufitach, ale i na ścianach tworząc ciekawe kompozycje. Bez względu na to, czy chcemy zaskoczyć ciekawym detalem na suficie obsługiwanych w recepcji klientów, czy też wygłuszyć przestrzeń open space-u, by poprawić komfort w nim pracujących. Rockfon Eclipse Customised nam w tym pomoże. 

Wyspy posiadają bowiem najwyższą klasę A pochłaniania dźwięku. Wraz z produktem producent dostarcza oczywiście także i dokumentację, dzięki której projektant może wykazać spełnienie wymogów budowlanych.

– Nasze rozwiązania akustyczne pomagają pracownikom koncentrować się podczas pracy w grupach. W rezultacie poprawiają ich produktywność i samopoczucie w miejscu pracy – mówi Parik Chopra, dyrektor zarządzający Rockfon.

Marka może w tej dziedzinie pochwalić się już 60-letnim doświadczeniem. Akustyczne wyspy sufitowe i ścienne zdecydowanie wpływają na budowanie wyrafinowanego charakteru biurowych wnętrz. Jednocześnie są wyjątkowo logicznym i łatwym w zastosowaniu materiałem. Mnogość kształtów, rozmiarów, a także kolorów (gładka, matowa powierzchnia w dowolnym kolorze NCS) zachęca wręcz do odważnego i kreatywnego projektowania. W tym przypadku jedynym ograniczeniem może okazać się własna fantazja (– tworzeniu niepowtarzalnych projektów pomoże broszura „Projektowanie biur – rozwiązania akustyczne”)

Klient chce bardziej zaakcentować firmowe kolory? Nie ma problemu. Paleta barw Rockfon Eclipse Customised zdaje się nie mieć końca. Wyspy akustyczne pozwalają również na projektowanie przestrzeni nawiązującej do natury. To recepta na przestrzenie bardziej naturalne i przyjazne dla ich użytkowników. Realizujący projekt wykonawcy z pewnością docenią także szybki i łatwy montaż. Pozwoli on na terminowe zakończenie inwestycji.

Warto dodać, że Rockfon Eclipse Customised można stosować jako idealne samodzielne rozwiązanie, ale także we wnętrzach gdzie nie można zamontować tradycyjnych sufitów.

Architekci, którzy stosowali już w swych projektach Rockfon Eclipse Customised doceniają także jeszcze jedną jego cechę. Ich zdaniem jest idealny do pomieszczeń, w których zależy na uzyskaniu efektu masy termicznej. Dzięki tylnej powierzchni wyspy akustyczne zapewnią także doskonałe odbicie ciepła oraz światła. Kolorowe płyty wykonane ze skalnej wełny mineralnej mogą służyć także jako platforma do integracji elementów oświetlenia. 

Dzięki swemu naturalnemu pochodzeniu mogą być poddane pełnemu recyklingowi. Mało tego, same płyty wykonane są już z wełny skalnej pochodzącej w dużej mierze właśnie z recyklingu. Dzięki temu produkty z rodziny Rockfon Eclipse Customised mogą pochwalić się Cradle to Cradle Certified®, który oznacza minimalny negatywny wpływ na środowisko w procesie produkcji.

Więcej informacji o tworzeniu przyjaznych i zdrowych wnętrz z wyspami akustycznymi znajdziesz w broszurze Rockfon.

Gdzie i dlaczego warto zastosować wyspy akustyczne Rockfon Eclipse Customised?

Recepcja – pierwsze wrażenie można zrobić tylko raz. To wizytówka firmy i jednocześnie pierwsze pomieszczenie, w którym znajdują się odwiedzający biuro. Akustyka recepcji jest szczególnie ważna. Hałas tworzą tu głośno rozmawiający i wciąż przemieszczający się ludzie. Potęgowany jest przez pogłos powstający w wyniku odbijania się dźwięków od twardych materiałów wykończeniowych. Włączając akustykę do fazy projektowania, można zapewnić zrozumiałość mowy i prywatność rozmów przy zachowaniu atrakcyjności wizualnej wnętrza.

Korytarze i strefy odpoczynku – tu zgiełk nie jest miłym gościem. Korytarze służą zarówno jako miejsca do poruszania się po biurze, jak i przestrzenie do pogawędek z kolegami. Przechodząc wyposażonym w wyspy akustyczne korytarzem pracownicy zyskają kilka minut relaksu, który uspokoi umysł, stłumi niepokój, zwiększy poziom energii i poprawi nastrój.

Strefa spotkań i sala konferencyjna. Strefy spotkań mają być z założenia mniej formalne, zapewniając warunki do przeprowadzenia kreatywnego spotkania czy burzy mózgów. Takiej pracy niemal zawsze towarzyszą emocje a emocjom głośniejsze rozmowy. Gdy poziom hałasu jest wysoki, ważne jest, aby aktywnie kierować lub blokować dźwięki. Może to pomóc poprawić zrozumiałość mowy i zwiększyć produktywność. W takiej przestrzeni świetnie spiszą się właśnie kolorowe wyspy sufitowe.

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły:

Kreatywna Szpitalna

Kreatywna Szpitalna

Warszawa | 25 lipca 2023

Dot Architekci zaprojektowali siedzibę znanej agencji w stolicy

Jak tu się pracuje!

Jak tu się pracuje!

Nowy Jork | 16 marca 2023

Na Brooklynie otwarto nowoczesne biuro coworkingowe The Malin