Kreatywna Szpitalna

Szpitalna 8a w Warszawie: tu na patio i we wnętrzach unosi się duch kreatywnej reklamy. Mieści się tu m.in 180heartbeats + Jung v Matt, niezależna agencja kreatywna znad Wisły, który tworzy strategie komunikacji w Polsce i zagranicą.
 
Firma założona w 2007 roku przez Marcin Gaworskiego, Mikołaja Sadowskiego i Grzegorza Berezowskiego wnętrze swojej siedziby opracowała zgodnie z DNA marki: bezkompromisowo, ale z poszanowaniem zastanego kontekstu. Autorem projektu jest Mateusz Jendreczak z pracowni Dot Architekci.
 
Wnętrze agencji jest przestrzenią, w której spotykają się kreatywność, design i historia. Surowość konstrukcji, widoczne elementy żelbetowe, historyczne detale oraz wystrój całego wnętrza, stanowią tło dla nowoczesnych rozwiązań i inspirujących projektów.

Magazyn Design Alive

NR 44 LATO 2023

ZAMAWIAM

NR 44 LATO 2023

Magazyn Design Alive

ZAMAWIAM

NR 10 DA HOME 2023

Industrialna atmosfera wyrażona poprzez surowe faktury, proste kolory, spękania, naturalną fakturę ścian, sprawiają, że miejsce ma bezpretensjonalny charakter.

Zamysłem architekta Mateusza Jendrczaka, było łączenie i przenikanie się przestrzeni. Pomiędzy biurkami zawieszono lekkie, półprzezroczyste tkaniny, a salki spotkań przeszklono i umieszczono w samym centrum przestrzeni pracowej.

Szpitalna 8a_designalive

Jasne kolory – biel, szarość i delikatny beż, optycznie powiększają powierzchnię, a jednocześnie stanowią tło dla kolorowych dodatków, mebli czy tkanin. Wśród wyposażenia znalazły się projekty takich marek jak Noti, HK Living czy oświetlenie techniczne Labra.

Dodatkowo wnętrze wypełniają kwiaty, sztuka i nagrody, np. miecze za zwycięstwa w Konkursie Klubu Twórców Reklamy zaprojektowane przez Oskara Ziętę.

Jako, że sztuka powinna wzbudzać w odbiorcach emocje, a te angażować umysł do przemyśleń, refleksji i działań, osoby zarządzające przestrzenią postanowiły udostępniać ją młodym artystom. Stąd też część biura Szpitalna 8a została specjalnie zaadaptowana na potrzeby wernisaży i wystaw.

 

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły:

Jak tu się pracuje!

Jak tu się pracuje!

Nowy Jork | 16 marca 2023

Na Brooklynie otwarto nowoczesne biuro coworkingowe The Malin