iF Design Award 2021 przyznane! Grad nagród dla Polaków

Już od 67 lat nagroda iF Design to wyznacznik jakości w świecie designu. Wśród laureatów tegorocznej edycji znalazło się aż dziesięć polskich projektów!

iF Design Award to jeden z najbardziej liczących się na świecie konkursów w dziedzinie designu. Certyfikat iF uznawany jest jako znak doskonałości projektowej. Co roku w konkursie bierze udział kilka tysięcy firm z całego świata. W tej edycji produkty zostały wybrane spośród 10 tysięcy zgłoszeń z 52 krajów. Oto polscy laureaci.

iF Design

Kolekcja umywalek i wanien Arte

Marmite Sp. z o.o.

Arte to rewolucyjna kolekcja oferująca niepowtarzalny design, który doskonale spełnia swoją funkcję na ograniczonej przestrzeni małej łazienki. Minimalistyczny design nie wkracza w przestrzeń niewielkiego wnętrza, nadając mu jednak niepowtarzalnego stylu. Każdą z wanien Marmite wykonano z unikalnego materiału – Mineral Composite – łączącego w sobie niezwykłe właściwości kamienia naturalnego oraz elastycznej żywicy. 

Pergola z dachem solarnym Solar Breaker oraz Solar Breaker ZIP Solar

Solar Breaker Sp. z o.o.

Pergola Solar Breaker to pierwsze na rynku rozwiązanie ze zintegrowanymi panelami słonecznymi w lamelach. Dzięki możliwości pokrycia całego dachu panelami o wymiarach do 4×6 m pergola może wytworzyć do 1,1 kW energii. Ekrany ZIP to natomiast najbardziej zaawansowane rozwiązanie rolet w ofercie marki. Do zasilania wykorzystuje panel fotowoltaiczny na całej szerokości kasety. Zintegrowany zestaw akumulatorów pozwala na bezproblemową pracę silnika nawet przy pochmurnej pogodzie. Nie wymaga podłączenia do prądu, więc jego montaż na oknie zajmuje tylko kilka minut. Występuje w wielu wariantach kaset, dzięki czemu można je idealnie dopasować do swojego budynku.

Darco ERO-32MN

Darco

Misją marki jest dostarczanie kompleksowych rozwiązań wentylacyjno–grzewczych o najwyższej jakości, w pełni bezpiecznych, ekonomicznych i ekologicznych. Taki właśnie jest Darco ERO-32MN regulujący wydajność urządzeń elektrycznych i elektrotechnicznych. Jest kompaktowy i intuicyjny w obsłudze a minimalistyczny design sprawia, że jest wyjątkowy na tle innych produktów tego typu. Inteligentnie przyciemnianie własnej jasności sprawia, że urządzenie dostosowuje się do otoczenia, pozostając dyskretnym nawet po zmroku. 

Flowair Slim

FLOWAIR

Kurtyna powietrzna Slim to najwęższa kurtyna powietrzna na rynku, dopasowana designem, kolorami, zasięgiem i rozmiarem do 99 proc. drzwi. Kurtynę Slim zaprojektowano tak, aby być niemal bezgłośna. Dzięki unikalnej konstrukcji i zastosowanych podzespołów, w trybie cichym, poziom generowanego hałasu nie przekracza natężenia dźwięku rozmowy. Kurtyna sprawdzi się zarówno na obiektach średnio kubaturowych jak hale sportowe, markety, centra handlowe, jak i w mniejszych pomieszczenia typu sklepy, hotele, biura, restauracje itp. Urządzenia można montować zarówno w pionie, jak i w poziomie.

AioCare – Digital Respiratory System

Healthup Sp. z o.o.

Mobilny system spirometryczny AioCare to osobisty system do monitorowania i leczenia chorób płuc. Pozwala wygodnie monitorować stan zdrowia, objawy choroby i przyjmowane leki. System pozwala zdalnie konsultować się z lekarzem i unikać przykrych zaostrzeń chorobowych dzięki indywidualnemu leczeniu, opartemu o rzeczywiste wyniki. System AioCare składa się z przenośnego spirometru, połączonego bezprzewodowo z dedykowaną aplikacją dla lekarza i aplikacją dla pacjenta. Całość uzupełniają zaawansowane algorytmy i panel analityczny. AioCare został w trym roku również wyróżniony nagrodą Red Dot Awards 2021.

Tedee lock

Tedee Sp. z o.o.

Projekt tedee to najmniejszy, najmocniejszy i najszybszy inteligentny zamek do drzwi, jaki dotychczas zaprojektowano. Łączy najnowsze technologie i wysoką jakość, gwarantowaną przez firmę Gerda. Dzięki inteligentnemu zamkowi tedee można otwierać i zamykać drzwi za pomocą smartfona lub udostępniać klucze bliskim, choćby z drugiego końca świata. tedee spełnia najnowsze standardy bezpieczeństwa protokołu TLS 1.3. Natomiast wkładka modułowa Gerda, z którą współpracuje zamek, posiada atest Instytutu Mechaniki Precyzyjnej.

Mudita Pure

Mudita Sp. z o.o.

Opracowane przez polskich inżynierów urządzenie jest przeznaczone dla osób, które chcą pozostać w kontakcie, jednocześnie zachowując zdrowe relacje ze swoim telefonem. Bardzo niska wartość współczynnika absorpcji promieniowania elektromagnetycznego (SAR) i wyświetlacz E Ink, to idealne rozwiązanie dla osób korzystających z technologii, jednocześnie dbających o swoje zdrowie. Dodatkowo poprzez brak przeglądarki internetowej, aplikacji, gier i dostępu do portali społecznościowych ma na celu ograniczenie rozproszenia uwagi, dając możliwość cieszenia się życiem, offline. 

TTMM-S for Fitbit Versa

TTMM Sp. z o.o.

Aplikacja mobilna TTMM-S dla zegarków Fitbit Versa umożliwia zarządzanie kolekcją cyferblatów TTMM poprzez urządzenie z systemem iOS. TTMM-S wyposażono w trzy rodzaje alertów: niebezpieczne warunki pogodowe, bardzo wysokie promieniowanie UV lub niezdrowa jakość powietrza. Tarcza zegara w odpowiednim momencie wyświetli ostrzeżenie a zegarek zacznie wibrować, gdy warunki zewnętrzne staną się niezdrowe lub niebezpieczne.

iF Design

Drewniany panel ścienny 3D

FORM AT WOOD Sp. z o.o.

Nowoczesny design paneli pobudza zmysły i ociepla wnętrza. W przeciwieństwie do innych drewnianych okładzin ściennych, te panele są bezpyłowe, poprawiają mikroklimat i właściwości akustyczne pomieszczenia. Wyróżniają się wyjątkowym rysunkiem drewna stanowiąc ekologiczną wersję paneli ściennych 3D z MDF-u.  Kolekcja oparta jest na klasycznych równobocznych kształtach, które można zestawiać w dowolne kompozycje. Prosty montaż oraz niewielkie rozmiary elementów ułatwiają uniwersalne zastosowanie.

iF Design

iF Design Award to jeden z najbardziej liczących się na świecie konkursów w dziedzinie designu. Od prawie 70 lat certyfikat iF uznawany jest jako znak doskonałości projektowej. Co roku w konkursie bierze udział kilka tysięcy firm z całego świata. W tej edycji produkty zostały wybrane spośród 10 tysięcy zgłoszeń z 52 krajów w kilkunastu kategoriach, a doceniane produkty wyróżniają innowacje techniczne na najwyższym poziomie. Projekty oceniało jury składające się z 98 niezależnych ekspertów z całego świata.

Więcej na: www.ifworlddesignguide.com

***

Inspirujące wnętrza, najlepsze realizacje w architekturze, nowości ze świata designu, dwa razy w tygodniu w Twojej skrzynce!  Zapisz się na nasz newsletter

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły:

Krzesło Leia zdobywcą iF Design Award 2018

Leia nagrodzona

Warszawa | 27 lutego 2018

Krzesło Leia od Kinnarps zdobywcą nagrody iF Design Award 2018.

Meble pod specjalnym nadzorem

Pięknie trwać...

Warszawa | 15 października 2016

Swallow's Tail Furniture. Meble pod specjalnym nadzorem.

IF DESIGN AWARD 2016. Dwanaście nagród dla Polski, w tym dwie dla Vank

Wysyp nagród

Monachium | 28 stycznia 2016

iF Design Award 2016. Dwanaście nagród dla Polski.

Embrance z IF Design Award 201

Nagrodzone Embrace

Monachium | 24 marca 2015

Embrace marki Kinnarps od Stefana Brodbecka z iF Design Award.