IF DESIGN AWARD 2016. Dwanaście nagród dla Polski, w tym dwie dla Vank

Aż dziesięć polskich firm i dwanaście ich produktów otrzyma w tym roku prestiżową iF Design Award. Jedną z nich jest VANK, nowa polska marka meblowa, która premierę miała w maju 2015 roku. Nagrodę iF otrzymała za dwa produkty: stół z elektryczną regulacją wysokości i parawan akustyczny.

iF Design Award to jeden z najbardziej liczących się na świecie konkursów w dziedzinie designu. Od ponad 60 lat certyfikat iF uznawany jest jako znak doskonałości projektowej. Co roku w konkursie bierze udział kilka tysięcy firm z całego świata. W tej edycji produkty zostały wybrane spośród 5295 zgłoszeń z 53 krajów w kilkunastu kategoriach, a doceniane produkty wyróżniają innowacje techniczne na najwyższym poziomie.

Przed rokiem pięć nagród trafiło do Polski. W tym roku nagrodzonych zostało dziesięć firm za dwanaście produktów. Aż dwie nagrody zdobyła młoda polska marka VANK. – Nagrody iF Design Award dla dwóch projektów, o których właśnie się dowiedzieliśmy to dla nas potwierdzenie, że wprowadzając w zeszłym roku markę VANK wybraliśmy właściwą drogę. Marką VANK i technicznie dopracowanymi produktami, które doceniło 58-osobowe międzynarodowe jury, udowadniamy, że mamy w Polsce szerokie zaplecze produkcyjne i dobrze wykształconą kadrę inżynierską. Za sukcesem produktów VANK nie stoi jeden projektant, a zespół architektów i inżynierów. Zwracamy uwagę na zapomniany w Polsce wymiar designu, obok zaradnego, rzemieślniczego czy społecznie zaangażowanego, przypominamy, że design jest również przemysłowy – mówi Anna Vonhausen, architekt i pomysłodawczyni nowej marki VANK.

VANK-WALL-if-design-award-1

Nagrodzone produkty to stół z elektryczną regulacją wysokości VANK_move, który wychodzi naprzeciw potrzebom naszych czasów: zapotrzebowaniu na miejsca pracy typu „sit/stand”, czystym formom i szlachetnym, ekologicznym materiałom. Drugi nagrodzony produkt to ścianka mobilna VANK_wall , która pozwala na synergię pomiędzy osobistą przestrzenią pracy a ekologią. Diamentowa forma ma właściwości akustyczne i stymuluje kreatywne myślenie. – Za sukcesem nowej marki VANK stoi ten sam zespół SITAG Formy Siedzenia, który sprawił, że fotel WOODI zdobył jako pierwszy polski produkt meblowy nagrodę Red Dot Design Award w 2012 roku i wypromował ten konkurs na polskim rynku – dodaje Anna Vonhausen.

VANK-MOVE-if-design-award-1

Pozostałe nagrody otrzymały firmy: Swallow’s Tail Furniture (Calipers), Nowy Styl (CX 3200), PESA Bydgoszcz (Dart), PRO Sp. z o.o. i studio SOKKA (dwie nagrody za Milestones i X-LINER 4V1H), Fibar Group (Fibaro Motion Sensor), LUG Light Factory (Powerlug Led),  Marmite (Silvia), Aquaform (Oledrian) i Mondi (Dada Circus).

Gala rozdania nagród odbędzie się 26 lutego.

Więcej na: www.ifworlddesignguide.com

 

SOKKA_PRO X LINER 4V1H_MILESTONE_iF Award 2016PRO SP. Z O.O. I STUDIO SOKKA: DWIE NAGRODY ZA LASER X-LINER 4V1H I MIARĘ MILESTONES.

SilviaWANNA SILVIA MARKI MARMITE.

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły:

VANK przedstawia mobilne meble do szybkich spotkań

VANK_CO

Poznań | 2 czerwca 2020

Mobilne meble do szybkich spotkań