Już jest Mudita Pure. Polski telefon bez Facebooka, Instagrama i maili. Bez internetu!

UMłoda firma technologiczna Mudita, założona przez Michała Kicińskiego, współtwórcę CD Projekt. Po sukcesach kampanii crowdfundingowych i zebraniu blisko 1,5 mln zł, uruchomiła przedsprzedaż minimalistycznego telefonu Mudita Pure.

Mudita Pure

Mudita Pure, to minimalistyczny telefon komórkowy klasy premium, który ma na celu poprawę jakości życia we współczesnym świecie. Bardzo niska wartość współczynnika absorpcji promieniowania elektromagnetycznego (SAR) i wyświetlacz E Ink. To idealne rozwiązanie dla osób korzystających z technologii, jednocześnie dbających o swoje zdrowie. Dodatkowo poprzez brak przeglądarki internetowej, aplikacji, gier i dostępu do portali społecznościowych ma na celu ograniczenie rozproszenia uwagi, dając możliwość cieszenia się życiem, offline. Urządzenie opracowane przez polskich inżynierów przeznaczono dla osób, które chcą pozostać w kontakcie, jednocześnie zachowując zdrowe relacje ze swoim telefonem. Telefon ma własny systemem operacyjny i akumulator pozwalający na 14 dni czuwania lub 5 dni normalnego użytkowania. Ma też Bluetooth 4.2, jack 3,5 mm na słuchawki, głośnik firmy Harman i wbudowaną latarkę.

Za nową marką stoi legendarny twórca gier, Michał Kiciński, współzałożyciel CD Projekt – studia wydającego gry z serii „Wiedźmin” i „Cyberpunk 2077” (odszedł z firmy, ale jest współwłaścicielem około 11 proc. akcji). – Każdego dnia jesteśmy przeładowani informacjami i coraz trudniej jest nam znaleźć wewnętrzny spokój. Jako zespół Mudity wierzymy, że wspaniałe rzeczy dzieją się, gdy jesteśmy w pełni obecni. Ponieważ duże firmy technologiczne dążą do pozyskania jak największej naszej uwagi, naruszają naszą prywatność, zachęcają do jak najdłuższego korzystania z ich urządzeń lub platform, Mudita chce zrobić coś odwrotnego  – mówi Michał Kiciński.

Zbliżając się do oficjalnej premiery telefonu, Mudita poinformowała, że uruchomiła przedsprzedaż telefonu na stronie firmy ze zniżką 20 proc. Po obniżce aparat kosztuje 1 159 zł.

Więcej na: www.mudita.com

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły:

Projekt spod strzechy

Projekt spod strzechy

Szczecin | 24 sierpnia 2023

Apartamenty w gospodarstwie agroturystycznym od studia Loft Kolasiński

Krajobraz domowy

Krajobraz domowy

Paryż | 15 lutego 2023

Francuski projektant nawiązuje dialog między naturą, a domowym wnętrzem

Norwegia? Obecna!

Norwegia? Obecna!

Oslo | 27 grudnia 2022

Nowa definicja skandynawskiego designu od Kråkvik & D’Orazio

Niepowtarzalne meble ze słomy. Kunszt rzemiosła w projekcie Adama Goodruma i Arthura Seigneura

Słomą malowane

Paryż | 30 października 2020

Kunszt rzemiosła w projekcie Adama Goodruma i Arthura Seigneura