Znamy laureatów iF Design Award 2017. Polacy znów górą!

iF Design Award to jeden z najbardziej liczących się na świecie konkursów w dziedzinie designu. Od ponad 60 lat certyfikat iF uznawany jest jako znak doskonałości projektowej. Co roku w konkursie bierze udział kilka tysięcy firm z całego świata. W bieżącej edycji 58 jurorów oceniało 5575 zgłoszeń z 59 krajów. W tym po raz kolejny doceniło firmy i projektantów z Polski. Nagrody zdobyło łącznie 12 rodzimych marek.

Cellfast_IF (3)

Firma MDD nagrodę otrzymała w kategorii Produkt i podkategorii Biuro za meble z kolekcji MESH projektu Krystiana Kowalskiego. Zostały one wyróżnione za komfort użytkowania oraz wyjątkowy design. Nie jest to pierwsza prestiżowa nagroda dla MDD, ale iF Design Award ma szczególne znaczenie dla firmy. – Spośród 5.500 zgłoszeń z 59 krajów niezależni eksperci z całego świata wybrali produkty, które wyróżniają się pod względem innowacyjności oraz rewolucyjności technicznej – mówi Julita Milczyńska, rzecznik prasowy MDD. – Jesteśmy dumni, że ubiegłoroczna praca naszych pracowników została zauważona i znalazła uznanie w oczach jury – dodaje.

PREVIEW-NOT4USE-MDD_packshot-06102016-photo-Ernest_Winczyk-659_2048px

Grupa Paradyż nagrodzona została za kolekcję płytek ścienno-podłogowych Elanda/Elando. Zwycięska kolekcja to kompletna propozycja płytek ściennych i podłogowych. Zawiera pięć rodzajów płytek ściennych w formacie 25×75 cm wykonanych techniką monoporozy: dwa bazowe kafle w kolorze białym i dyskretnym pudrowym beżu oraz dwie wersje dekorów ze strukturalnymi pasami o prostym, lub falistym kształcie. Kolekcję uzupełniają białe płytki podłogowe, w formacie 50×50 cm. Wszystkie elementy są wyprodukowane w technologii jednokrotnego wypału, posiadają rektyfikowane krawędzie oraz wysokie parametry użytkowe.

paradyz

Mac Stopa i jego studio Massive Design z Warszawy otrzymało nagrodę za fotel Riverdise zaprojektowany dla włoskiej marki Tonon.

Międzynardowe jury nagrodziło również nową linię siekier ERGO firmy Cellfast projektu Studia KABO & PYDO. – Design może się wydawać drugorzędnym dodatkiem w przypadku narzędzi, które mają być przede wszystkim trwałe, funkcjonalne, ergonomiczne i bezpieczne dla użytkowników. My chcemy jednak budować siłę marki Cellfast także w oparciu o unikatowe wzornictwo, oferując naszym wymagającym klientom wyjątkowy produkt – mówi Rafał Słabik, dyrektor ds. marketingu i sprzedaży w firmie Cellfast.

Zrzut ekranu 2017-02-27 o 12.57.33

Nagrodę otrzymała też gitara elektryczna Yamaha Revstar, której głównym projektantem jest Piotr Stolarski (instrument współtworzył: Toshihide Suzuki).

RS502SPB_1920px

Nagroda iF powędrowała też do CATS&CO oraz Agnieszki Grzegorczyk za legowisko dla kotów DOT. Ponadto wyróżnienie zdobyły firmy: Lug Factory za lampę Cruiser 2 LED, Tre Product za świecznik Pond oraz VTS Plant za grzejnik Volcano (proj. Brandspot: Rafał Pelc, Paweł Borsuk).

Blank Studio z Tychów, którego trzon stanowi trójka projektantów po katowickiej ASP (Aleksandra Krupa, Jakub Cikała, Bartłomiej Witański), zatriumfowało w dziedzinie Communication (Komunikacja) i kategorii Signage&Typography (Oznakowanie i typografia). Nagrodę otrzymała za wdrożony w 2015 roku projekt systemu informacji wizualnej w nowej siedzibie Muzeum Śląskiego.

2

7

Nagrodzono też grzejnik Hex firmy Terma. Inspiracją była rozerwana struktura tkanki obrastającej ściany w sposób z pozoru niekontrolowany. Heksagonalne moduły dają duże możliwości modyfikacji całości kształtu i rozmiaru grzejnika w zależności od potrzeb użytkownika. Punkty „rozerwania” formy spełniają dodatkową funkcję wieszaków, co na pewno znalazłoby swoje zastosowanie w łazience np. do wieszania ręczników. Poprzez swoją dwuwarstwowość grzejnik nie jest tylko ciekawym konturem na ścianie, ale staje się bardziej przestrzenny, wychodzi do wnętrza proponując inną niż zazwyczaj relację człowieka z grzejnikiem. Projektanci grzejnika Hex to pracownicy Termy – Renata Piołunkowska i Jakub Jakubowski.

hex

Nagrodę iF zdobył też polski projekt Musicon – unikalny instrument muzyczny zaprojektowany do wszechstronnego rozwoju dzieci, zarówno psychicznego, jak i fizycznego. Pozwala na jednoczesne komponowanie i odgrywanie utworów muzycznych. Projekt powstał jako praca dyplomowa Kamila Laszuka na Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu w 2011 roku.

Firma Mediam została nagrodzona za wzmacniacz słuchawkowy.

201792_01_AMP01__01

Nagrody wręczone zostaną 10 marca w Monachium. Więcej na: www.ifworlddesignguide.com

Powiązane artykuły:

Krzesło Leia zdobywcą iF Design Award 2018

Leia nagrodzona

Warszawa | 27 lutego 2018

Krzesło Leia od Kinnarps zdobywcą nagrody iF Design Award 2018.

Meble pod specjalnym nadzorem

Pięknie trwać...

Warszawa | 15 października 2016

Swallow's Tail Furniture. Meble pod specjalnym nadzorem.

IF DESIGN AWARD 2016. Dwanaście nagród dla Polski, w tym dwie dla Vank

Wysyp nagród

Monachium | 28 stycznia 2016

iF Design Award 2016. Dwanaście nagród dla Polski.

Embrance z IF Design Award 201

Nagrodzone Embrace

Monachium | 24 marca 2015

Embrace marki Kinnarps od Stefana Brodbecka z iF Design Award.