Krzesło Leia zdobywcą iF Design Award 2018

Warszawa | tekst promocyjny

27 lutego 2018 | Design | Kinnarps |

Kinnarps zaczyna 2018 rok od zdobycia kolejnej prestiżowej nagrody. Tym razem laureatem jest uniwersalne krzesło Leia, które otrzymało iF Design Award 2018, jedną z najbardziej prestiżowych nagród w świecie designu.

– Cieszymy się i jesteśmy zaszczyceni tym, że nasze produkty wyróżniane są w ten sposób – mówi Elisabeth Slunge, dyrektor ds. Zasięgu Globalnego i Komunikacji w Kinnarps. – iF Design Award to wysoce prestiżowa nagroda, która dowodzi, że Kinnarps tworzy meble na naprawdę światowym poziomie. Leia to krzesło konferencyjne, które jest zarówno funkcjonalne, jak i stylowe. Dzięki dużej elastyczności zastosowań krzesła Leia jest łatwo zaaranżować w pomieszczeniu dające się łatwo ustawiać w mniejszych lub większych grupach, zależnie od sytuacji. Dlatego uważamy, że świetnie wpasowuje się w dzisiejsze zróżnicowane środowiska pracy.

Dzięki dużej elastyczności zastosowań krzesła Leia jest łatwo zaaranżować w pomieszczeniu, w którym ma się odbyć spotkanie lub szkolenie. Krzesła można sztaplować i łatwo przetransportować na wózku po zakończeniu spotkania, tym samym zwolni się miejsce, które dzięki temu posłuży do innych celów. Stołówki i kawiarnie potrzebują spójności stylistycznej: kolorystyki, oświetlenia i akustyki. Równocześnie muszą być funkcjonalne i nowoczesne. Powinny być łatwe do utrzymania porządku oraz zapewniać wystarczającą przestrzeń zarówno do spożywania posiłków, jak i do interakcji społecznej.

Krzesła Leia mogą być ustawiane w wielu konfiguracjach wokół stołów o różnych kształtach i wymiarach. To funkcjonalne siedzisko konferencyjne, które sprawdzi się podczas spotkań w mniejszych lub większych grupach. Można je zarówno sztaplować, jak i łączyć w rzędy. Leia ma prostą i atrakcyjną konstrukcję dostępną w ośmiu różnych wariantach.

Głównym założeniem projektu było osiągnięcie optymalnego połączenia funkcjonalności, designu i ergonomii. Za design odpowiadają Johan Larsvall i Nils Löventorn ze szwedzkiego biura projektowego Idesign.

– Krzesło Leia to nowoczesne rozwiązanie w skandynawskiej stylistyce. Wszystkie linie są dobrze przemyślane dla zapewnienia właściwego komfortu.Leia jest krzesłem ergonomicznym i wygodnym, o wyrazistym i ponadczasowym designie. Leia to dbałość o szczegóły i oczywiste rozwiązanie do nowoczesnych miejsc pracy i miejsc publicznych – tłumaczy Johan Larsvall ze szwedzkiego biura projektowego Idesign.

iF Design Award od 60 lat przyznawana jest najlepszym z najlepszych projektów. Logo iF wiąże się z wysokim prestiżem, a nagroda ta uważana jest za jedną z najważniejszych w świecie designu. Przyjmowane są zgłoszenia w następujących kategoriach: produkt, opakowane, komunikacja, projekt usługi, architektura, architektura wnętrz, koncepcja pracy. W tym roku jury oceniło w sumie 6 400 zgłoszeń z 54 krajów.


Więcej na: www.kinnarps.pl

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły: