Ideas Agaty Nowak

Delikatne, minimalistyczne, naturalne. Nowe projekty Agaty Nowak to duży szacunek do materiału i detalu. Młoda, polska projektantka doceniona na Warsaw Home

Agata Nowak to polska projektantka, która swoją pracę skupia na branży wyposażenia wnętrz oraz wystawiennictwie. Od kilku lat współpracuje z warszawskimi studiami projektowymi – obecnie z Mają Ganszyniec, poprzednio między innymi ze Studio Rygalik. Świetne doświadczenie zawodowe i duży talent pozwala Agacie realizować również wiele własnych pomysłów. Ostatnie z nich zobaczyliśmy na warszawskich targach Warsaw Home, gdzie w strefie Ideas pokazała ostatnie wdrożone projekty. Wśród nowości znalazły się: lampa Ogen i szafka nocna Troost zaprojektowane dla marki Borcas oraz piękne prace ceramiczne, które polska projektantka powoli wprowadza do produkcji.

 

Agata Nowak_designalive - 13

Agata Nowak_designalive - 12

Agata Nowak_designalive - 11

Agata Nowak_designalive - 10

Agata Nowak_designalive - 8

Ogen to lampa sufitowa do przestrzeni domowych i publicznych składająca się z dwóch abażurów. Jej wewnętrzny klosz posiada perforację, dzięki której można łatwo regulować intensywność światła w zależności od nastroju lub pory dnia. Lampa występuje w pięciu wariantach kolorystycznych: szarym, czarnym, granatowym, musztardowym i miętowym.

Agata Nowak_designalive - 17

Agata Nowak_designalive - 16

Agata Nowak_designalive - 19

Agata_Nowak_designalive - 18

Agata_Nowak_designalive - 14

Szafka Troost to mały, praktyczny mebel, który z łatwością pomieści najbardziej potrzebne rzeczy przy łóżku. Troost ma nie tylko półkę na książki i szufladę pod blatem, ale także dwa mniejsze schowki na drobiazgi. Stolik nocny ma wizualnie lekką formę, ale dzięki zastosowaniu litego drewna dębowego i bukowego jego konstrukcja jest trwała. Troost występuje w trzech różnych wariantach wykończenia nóg: w bieli, jasnej szarości i czerni.

Agata_Nowak_designalive - 7

Agata_Nowak_designalive - 6

Agata_Nowak_designalive - 5

Agata_Nowak_designalive - 4

Agata_Nowak_designalive - 3

Agata_Nowak_designalive - 2

Agata_Nowak_designalive - 1

Misy i wazony Agaty Nowak opowiadają o tradycyjnej metodzie lepienia z gliny. Projektantka świadomie pozostawia widoczne nierówności powierzchni powstałe podczas pracy z materiałem. Zazwyczaj takie deformacje są niwelowane, w tym wypadku to one są jednak najważniejsze. Rodzina świeczników „En” została wytoczona ręcznie na kole. Na ich powierzchni widać ślady pracy z materiałem. Drobna, ale masywna bryła świecznika eksponuje znajdującą się w centrum świecę, jednocześnie tworząc przestrzeń dla skapującej dookoła stearyny. Dzięki ręcznej produkcji każdy świecznik jest unikatowy.

***
Trendy, inspirujące wnętrza, najlepsze realizacje w architekturze, nowości ze świata designu i ciekawe rozmowy wprost do Twojej skrzynki!  Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły:

Jest mocno niszowo!

Jest mocno niszowo!

Poznań | 1 lipca 2022

Rozmawiamy z Cyrylem Zakrzewskim, którego meble podbiły targi w Mediolanie